Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ptasia grypa
25.02.2006 15:02

Ryzyko wystąpienia ptasiej grypy w Polsce bardzo wysokie

W Brandenburgii, graniczącej z Polską, stwierdzono obecność odmiany wirusa ptasiej grypy groźnej dla człowieka - H5N1. Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Tomasz Grupiński uważa, że na przeniesienie wirusa najbardziej narażone są gospodarstwa nadmorskie. Jego zdaniem ryzyko zaniesienia wirusa do Polski rośnie wraz z natężeniem migracji ptaków.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Brandenburgii, graniczącej z Polską, stwierdzono obecność odmiany wirusa ptasiej grypy groźnej dla człowieka - H5N1.

Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Tomasz Grupiński uważa, że na przeniesienie wirusa najbardziej narażone są gospodarstwa nadmorskie. Jego zdaniem ryzyko zaniesienia wirusa do Polski rośnie wraz z natężeniem migracji ptaków. Jak wyjaśnił, migracja rozpoczęła się dwa tygodnie temu. Obecnie do Polski będą przylatywać czajki.

Dlatego cały czas trwają kontrole gospodarstw pod kątem wystąpienia ptasiej grypy. W Zachodniopomorskiem dotychczas przeprowadzono 170 kontroli. Nie stwierdzono przypadku ptasiej grypy.

Ptasią grypą można zarazić się przez kontakt z chorym ptakiem lub jego wydzielinami. Szczególnie narażone są osoby, które uczestniczą w uboju ptaków. Pytania i wątpliwości można zgłaszać dzwoniąc pod nr 0 801-902-929.

Tagi: ptasia grypa, epidemia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz