Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd chce ponad 3 mld zł z dywidend

0
Podziel się

Grad: Do tej pory traktowałem to jako maksimum, a teraz traktuję jako absolutne minimum.

Rząd chce ponad 3 mld zł z dywidend
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyzHZbF

Skarb Państwa oczekuje, że od należących do niego spółek otrzyma więcej niż zaplanowane w budżecie trzy miliardy złotych. Mają to być pieniądze z wypracowanych w ubiegłym roku zysków.

- _ Mamy w budżecie zapisane około trzy miliardy złotych. Do tej pory traktowałem to jako maksimum , a teraz traktuję jako absolutne minimum. Będziemy poszukiwali wyższych kwot. Mamy na to takie pomysły i sposoby, żeby nie zaszkodzić spółkom _ - powiedział minister Skarbu Państwa Aleksander Grad w radiu Tok FM.

Minister zastrzegł, że jeśli jakaś spółka miałaby mieć kłopoty z powodu wypłaty dywidendy, to albo nie będzie wypłacać, albo Skarb Państwa zabezpieczy firmę poprzez gwarancje, poręczenia, tak, aby miała płynność finansową.

bDyzHZbH
Raport Money.pl
*Ruszyła prywatyzacja poprzez aukcje * MSP wystawiło 68 spółek. Wedle nowych przepisów Ministerstwo Skarbu Państwa na aukcje może wystawiać także 100 proc. pakiety akcji czy udziałów. Wcześniej próg ten wynosił 10 procent.. Czytaj w Money.pl

Sprawa wypłaty dywidendy przez PKO BP nie jest jeszcze przesądzona. - _ Dopiero ją rozważamy. Musimy na to patrzeć w kontekście dokapitalizowania tego banku _ - podkreślił.

W ubiegłym tygodniu wiceminister skarbu Joanna Schmid poinformowała, że MSP podejmie decyzje dotyczące dywidendy zPKO po otrzymaniu dokumentów korporacyjnych w tej sprawie, przed czerwcowym walnym zgromadzeniem.

bDyzHZbN

Wcześniej w maju wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik zapowiadał, że MSP chce pobrać dywidendę z PKO BP, ale w takiej wysokości, by nie naruszyć interesów spółki.

W 2008 roku bank zarobił blisko 2,9 mld zł wobec 2,7 mld rok wcześniej.

bDyzHZci
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)