Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
20.01.2011 08:10

Rząd chce zabrać kolei pieniądze

Spółki PKP nie zdążą wykorzystać unijnych pieniędzy i Polska je straci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faxepl/CC/Flickr)

*Rząd zabierze pieniądze przeznaczone na modernizację kolei, żeby ratować program budowy dróg. W lutym ministrowie zaczną przekonywać Komisję Europejską do przesunięcia dotacji na polską kolej na inwestycje w trasy ekspresowe. *

Na działaniach rządu kolej może stracić blisko 5 miliardów złotych - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Według gabinetu Donalda Tuska PKP Polskie Linie Kolejowe nie radzą sobie z inwestycjami w sieć, co może grozić utratą już przyznanych dotacji.

Gazeta pisze, że w Ministerstwie Infrastruktury trwa gorączkowa analiza harmonogramów inwestycji na kolei zaplanowanych do 2015 roku. Według informacji rządu, inwestycje które zostaną na pewno cofnięte, to modernizacje, które mogą przeciągnąć się na 2014 rok.

Wtedy zabraknie czasu na ich rozliczenie, a to grozi, że unijne dotacje przepadną. Chodzi między innymi o przebudowę fragmentu linii z Warszawy do Poznania, modernizacji linii z Warszawy do Radomia, remontu stacji kolejowych trasy Siedlec do Terespola oraz pierwszego etapu modernizacji linii z Warszawy do Białegostoku.

Gazeta przypomina, że już w grudniu z listy projektów usunięto modernizację trasy Szczecin-Poznań. Żeby dotacje na kolej nie przepadły, rząd chce, by Bruksela się zgodziła na przeznaczenie ich na inwestycje drogowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t124018.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/szygulski;jadac;pociagiem;robmy;pamiatkowe;zdjecia,224,0,756448.html) Szygulski: Jadąc pociągiem, róbmy pamiątkowe zdjęcia Likwidując pociągi, minister Massel wchodzi w buty poprzedników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t127948.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkp;obetnie;polaczenia;bo;brakuje;jej;wagonow,164,0,756388.html) PKP obetnie połączenia, bo brakuje jej wagonów PKP Intercity zlikwiduje 1 marca 20 pociągów TLK. W ciągu dwóch lat ich liczba zmalała aż o 25 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t129379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezes;plk;zwolnil;piec;osob;za;balagan,109,0,755565.html) Prezes PLK zwolnił pięć osób za bałagan Po wprowadzeniu noworocznego rozkładu jazdy na kolei zapanował chaos.
Tagi: pkp, dotacje, unia, pieniądze, rząd, kolej, drogi, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz