Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na ukrainie
03.04.2014 07:11

Rząd łata dziurę na Wschodzie?

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński przewiduje, że w całym roku wartość eksportu w dolarach może się obniżyć o 20-25 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Resort gospodarki myśli o wsparciu dla spółek dotkniętych ukraińskim konfliktem. Wskutek spadku wartości hrywny i rubla, polski eksport do Rosji spadł już w tym roku o 7,3 procent, a na Ukrainę o 6,3 procent.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński przewiduje, że w całym roku wartość eksportu w dolarach może się obniżyć o 20-25 procent. Niepewność gospodarcza powoduje, że wstrzymywane są kontrakty - czytamy w dzisiejszym Pulsie Biznesu.

Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik mówi, że rząd będzie się starał, aby Polska znalazła się na listach inwestycyjnych instytucji światowych, które chcą pomagać Ukrainie - aby nasi przedsiębiorcy mogli liczyć na kontrakty. - _ Przygotowujemy także narzędzia kompensacyjne dla przedsiębiorców _ - dodaje.

Bardzo ważny jest problem płynności polskich firm na Ukrainie. - _ Byłoby świetnie, gdyby rząd udzielił gwarancji bankowi komercyjnemu, który natomiast mógłby zaoferować polskim spółkom na Ukrainie gwarancje de minimis _ - mówi wiceminister gospodarki.
Więcej na ten temat - w _ Pulsie Biznesu _.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m208503.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zaciag;do;ukrainskiej;armii;trwa;jest;juz;polowa;zolnierzy,201,0,1508809.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraina mobilizuje żołnierzy. Już 19 tys. osób
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m302414.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;na;ukrainie;zobacz;najnowszy;sondaz,154,0,1508762.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Na kogo zagłosują Ukraińcy? Nowy sondaż
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m87163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;chce;podniesc;ceny;gazu;o;ponad;70;proc;,133,0,1508485.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ogromna podwyżka cen gazu na Ukrainie
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/0/m277248.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/misja;obwe;na;ukrainie;bedzie;powiekszona;pieciokrotnie,250,0,1508346.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Misja OBWE będzie powiększona 5-krotnie?
Tagi: kryzys na ukrainie, piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz