Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd Letty otrzymał wotum zaufania w Senacie

0
Podziel się:

Tym samym doszło do formalnego rozpadu centroprawicy byłego szefa rządu, skupionej do niedawna w dużym ugrupowaniu Lud Wolności.

Rząd Letty otrzymał wotum zaufania w Senacie
(AGF s.r.l. / Rex Features/EAST NEWS)
bEBXpttx

Senat Włoch udzielił w nocy wotum zaufania rządowi Enrico Letty. Gabinet poprosił o to głosowanie w związku z pracami nad projektem budżetu na przyszły rok, co jest częstą praktyką we włoskim parlamencie przy okazji uchwalania ważnych ustaw.

Za poparciem rządu głosowało 171 senatorów, przeciwko było 135.

Rząd Letty otrzymał wotum zaufania zaledwie kilka godzin po tym, gdy z wielkiej koalicji centrolewicy i centroprawicy wyszła reaktywowana niedawno pierwsza partia byłego premiera Silvio Berlusconiego Forza Italia. Tym samym doszło do formalnego rozpadu centroprawicy byłego szefa rządu, skupionej do niedawna w dużym ugrupowaniu Lud Wolności.

bEBXpttz

W koalicji rządowej pozostali byli politycy Ludu Wolności, którzy wypowiedzieli ostatnio posłuszeństwo uwikłanemu w procesy sądowe Berlusconiemu. Nie chcieli, by przyszłość Rady Ministrów i poparcie dla niej zależało od jego kłopotów z wymiarem sprawiedliwości.

Już dziś Senat może pozbawić byłego premiera w głosowaniu mandatu parlamentarnego w związku z prawomocnym wyrokiem, jaki otrzymał za oszustwa podatkowe.

Czytaj więcej w Money.pl

bEBXptua
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)