Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd Mario Montiego żegna się z papierem

0
Podziel się:

Ministrowie w borykającym się z kryzysem kraju podkreślają że dzięki zmianom udało się wprowadzić znaczne oszczędności.

Rząd Mario Montiego żegna się z papierem
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Rząd Włoch kierowany przez Mario Montiego rozstaje się z papierem - podały włoskie media. Na posiedzeniach gabinetu na stole nie ma ani jednej kartki. Ministrowie mają do dyspozycji wyłącznie laptopy.

Pół roku po powołaniu rządu ekspertów, złożonego z profesorów uniwersyteckich i wysokiej klasy specjalistów, szef Urzędu Rady Ministrów Antonio Catricala zamieścił na jednym z portali społecznościowych zdjęcie sali obrad gabinetu w kancelarii w Palazzo Chigi. Na rządowym stole nie widać nawet jednej kartki ani notesu.

Podsekretarz stanu podpisał fotografię następująco: _ Udało mi się. Rada Ministrów została nareszcie zinformatyzowana! Mała rzecz, ale oszczędzamy papier _. Na ekranie każdego laptopa widnieje logo włoskiej Rady Ministrów.

Nie wiadomo jeszcze, czy zasada prowadzenia obrad bez papierowych dokumentów obowiązywać będzie ministrów Montiego także podczas włosko-polskiego szczytu międzyrządowego we wtorek w Rzymie.

Czytaj więcej w Money.pl
Włosi obniżą podatki? Bo i tak ich nie płacą W ciągu sześciu miesięcy rządów Mario Montiego Włochy uczyniły duże postępy na drodze do uzdrowienia finansów. Ale to nie wystarczy.
Mogą zbankrutować, ale nie chcą oszczędzać Premier Włoch uważa, że kraje spoza strefy euro powinny uczestniczyć w procesie rozwiązywania jej obecnego kryzysu.
Monti chwali Polskę. Stawia nas obok Angli Premier Włoch Mario Monti zapowiedział rozmowy z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem. Nie podał, gdzie i kiedy dokładnie dojdzie do tych rozmów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)