Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd nie przerywa programu jądrowego

0
Podziel się:

Szef rządu spotykał się ze swoimi ministrami i szefem Polskiej Grupy Energetycznej.

Rząd nie przerywa programu jądrowego
(mandj98/CC/Flickr)
bETkoohx

Taką deklarację złożył premier Donald Tusk. Wczoraj szef rządu spotykał się ze swoimi ministrami i szefem Polskiej Grupy Energetycznej. Celem rozmów miało być _ urealnienie _ polskiej strategii energetycznej. Część ekspertów twierdzi jednak , że Polskę na atom po prostu nie stać .

W ubiegłym miesiącu minister skarbu przekonywał, że budowa elektrowni atomowej nie otrzyma wsparcia państwa. Premier zapewnił jednak, że inwestycja w atom jest aktualna, ale nie będzie w tej sprawie pośpiechu. Jak mówił, dla energetyki atomowej nie ma sensownej alternatywy.

Oczekuje jednak od PGE wizji, która da Polsce najbezpieczniejsze technologie. Szef rządu zapowiedział, że w tej sprawie nie będzie pośpiechu, bo od energetyki jądrowej nie zależy bezpieczeństwo Polski.

bETkoohz

Dziś premier spotka się także ze swoimi ministrami i szefem PGE w sprawie energetyki w Polsce. Rozmowa nie będzie dotyczyła elektrowni jądrowej. Wśród tematów będzie natomiast energetyka odnawialna, gaz i węgiel brunatny. Polska chce inwestować w energetykę z tego węgla, ale na to musi być zgoda Unii Europejskiej. Potrzebna jest też korekta naszej strategii energetycznej.

Spotkanie będzie też poświęcone polskiemu stanowisku na szczyt energetyczny Unii Europejskiej w maju.

Czytaj więcej w Money.pl
Atom. Francuzi zbierają kontakty w Polsce Udział polskiego przemysłu w budowie pierwszej elektrowni jądrowej może sięgnąć 50 proc. - ocenia prezes francuskiego koncernu Areva Luc Oursel.
Decyzja o atomie w Polsce. Co planuje Tusk? Koszt całej budowy pierwszej elektrowni jądrowej może sięgać od 9 do 15 miliardów euro.
Głosowali w referendum za atomówką Parlament Bułgarii powinien w ciągu 3 miesięcy ponownie rozpatrzyć kwestię budowy elektrowni atomowej w Belene nad Dunajem.
bETkooia
KOMENTARZE
(0)