Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd obniży akcyzę na energię?

0
Podziel się:

Takiego rozwiązania nie wyklucza resort gospodarki w razie zbyt wysokich podwyżek cen energii.

Rząd obniży akcyzę na energię?
(PAP/Tomasz Gzell)
bFeWAXCJ

Wiceminister gospodarkiAdam Szejnfeldnie wykluczył, że w razie zbyt wysokich podwyżek cen energii, mogłaby zostać obniżona akcyza.

- _ W katalogu wniosków nie powinniśmy wykluczać regulacji poprzez akcyzę _ - podkreślił Szejnfeld.

Równocześnie jednak minister zaznaczył, że choć obecnie ceny energii rosną to nie można nerwowo reagować, stosując natychmiastowe działania np. w sferze podatkowej .

bFeWAXCL

Wcześniej prezes Urzędu Regulacji Energetyki Mariusz Swora zasugerował, że jego zdaniem powinno nastąpić obniżenie obciążeń fiskalnych na energię elektryczną. Prezes postuluje m.in. obniżenie akcyzy za energię.

Swora podkreślił, że akcyza na energię elektryczną jest w Polsce jedną z najwyższych w Europie i wynosi 20 zł za 1MWh. Zdaniem szefa URE, obciążenia fiskalne wpływają na wzrost ceny energii, jaką płacą za nią odbiorcy końcowi.

| 17 stycznia prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził decyzję o zmianie taryf energii elektrycznej. URE wyliczyło wówczas, że opłaty za energię elektryczną dla gospodarstw domowych wrosną średnio o 11,6 proc. Dla dwunastu spółek sprzedających energię elektryczną jej ceny wzrosną średnio o 23 proc. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

bFeWAXDm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)