Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w polsce
27.02.2013 09:39

Rząd przejęty rosnącym bezrobociem

W styczniu liczba bezrobotnych zbliżyła się do 2,3 mln i 14,2 procent, najwyższego poziomu od marca 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Minister pracy zapewnia, że rząd jest przejęty rosnącym bezrobociem. W styczniu liczba bezrobotnych zbliżyła się do 2,3 mln i 14,2 procent, najwyższego poziomu od marca 2007 roku. *

Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył w radiowej Trójce, że zawsze na początku roku obserwujemy sezonowy wzrost bezrobocia, a teraz mamy jeszcze dodatkowo spowolnienie gospodarcze. Minister dodaje, że optymizmem mogą napawać dobre wyniki gospodarki niemieckiej, z którą jesteśmy mocno związani.

Kosiniak-Kamysz zapewnił, że trwają prace nad ustawami, które miałyby pomóc przedsiębiorcom przejść przez obecne spowolnienie. Minister jest pewien, że projekt dotyczący między innymi dopłat do utrzymania miejsc pracy trafi pod obrady rządu w ciągu kilku tygodni.

Minister pracy zapewnia też, że jeżeli w tym roku będzie potrzebne zwiększenie funduszy na walkę z bezrobociem, to będzie o to wnioskował do ministra finansów.

Czytaj więcej w Money.pl
Fatalne dane z rynku pracy. A będzie jeszcze gorzej Bezrobocie rośnie pomimo okresu robót sezonowych. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz liczy na pomoc ministerstwa finansów.
Wydajność pracy w górę, gorzej z wypłatami Sprzedaż detaliczna w styczniu wzrosła o 3,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku, a miesiąc do miesiąca spadła o 20,6 proc.
Czytaj więcej w Money.pl
Wydajność pracy w górę, gorzej z wypłatami Sprzedaż detaliczna w styczniu wzrosła o 3,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku, a miesiąc do miesiąca spadła o 20,6 proc.
SLD domaga się wyjaśnień. Obiecali, a teraz... Na drugą połowę lutego Sojusz planuje konferencję poświęconą walce z tym problemem.
Nowe dane o bezrobociu. Jest już bardzo źle Szacunkowa stopa bezrobocia na koniec stycznia wyniosła 14,2 proc. - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Tagi: bezrobocie w polsce, władysław kosiniak-kamysz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz