Notowania

ustawy
16.09.2010 14:34

Rząd przygotowuje jesienną ofensywę legislacyjną

Powstaje 40 ustaw. Mają one m.in. uzdrowić finanse publiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Przygotowywane projekty ustaw tworzą pięć pakietów: konsolidacji finansów publicznych, deregulacyjny, zdrowotny, społeczno-cywilizacyjny oraz powodziowy. Planuje się, że większość zostanie przyjęta przez rząd do końca listopada 2010 roku - podało Centrum Informacyjne Rządu.

na zdjęciu minister finansów Jacek Rostowski

_ - Pakiet konsolidacji finansów publicznych zakłada m.in. wprowadzenie reguły wydatkowej w budżecie państwa. Wydatki nie będą mogły przekroczyć poziomu 1 proc. w ujęciu realnym do momentu uchylenia procedury nadmiernego deficytu, czyli na poziomie 3 proc. PKB. Ponadto wprowadzony zostanie system monitorowania i zarządzania środkami w budżecie oraz depozytów podmiotów pozabudżetowych. Te ostatnie będą obowiązkowo umieszczane na rachunku resortu finansów, a nie - jak dotychczas - w sektorze bankowym, co generowało niepotrzebne koszty. Planowane są też zmiany w emeryturach mundurowych _ - dodano.

CIR podaje, że pakiet deregulacyjny zawiera m.in. projekty, dzięki którym usunięte zostaną bariery związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy, tj. zbędne zezwolenia i licencje. Dokumenty i informacje z Krajowego Rejestru Sądowego będą dostępne w Internecie, faktury elektroniczne, bez kosztownego podpisu elektronicznego, staną się takim samym dokumentem jak papierowe, a spółkę z o. o. będzie można zarejestrować przez Internet w ciągu zaledwie 24 godzin.

Czytaj w Money.pl

Tagi: ustawy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz