Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd przyjął program zwiększania zatrudnienia

0
Podziel się:

Rządowy harmonogram zakłada zmniejszenie obciążeń fiskalnych, zwłaszcza małego biznesu; umożliwienie zatrudnienia większej liczby absolwentów i bezrobotnych

bEKUHlmJ

Obniżenie obciążeń podatkowych i inne ułatwienia dla pracodawców zakłada przyjęty we wtorek przez rząd 'Harmonogram działań mających na celu wspieranie przedsiębiorczości i powstawanie nowych miejsc pracy'.

'Jest długofalowy program przeciwdziałania bezrobociu, natomiast w obecnej sytuacji zaszła potrzeba dodatkowych działań. Nasze cele to łatwiejsze inwestycje, większy eksport i obniżenie kosztów' - powiedział premier Jerzy Buzek.

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff dodał, że rząd przygotowuje pakiet ustaw, które mają ułatwić działalność gospodarczą i spowodować, że pracodawcom będzie się opłacało zatrudniać nowych pracowników. Do końca marca do parlamentu ma trafić nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

bEKUHlmL

Wicepremier i minister pracy Longin Komołowski liczy, że do zwiększenia liczby miejsc pracy przyczyni się porozumienie między związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców, które może zostać zawarte w marcu.

Rządowy harmonogram zakłada zmniejszenie obciążeń fiskalnych, zwłaszcza małego biznesu; umożliwienie zatrudnienia większej liczby absolwentów i bezrobotnych, możliwość zawierania dowolnie wielu umów o pracę na czas określony, stopniowe zwalnianie pracodawców od obowiązku wypłacania wynagrodzeń za okres niezdolności do pracy, wspieranie eksportu, ułatwienia przy zakładaniu przedsiębiorstw m.in. przez zmniejszenie liczby wymaganych zezwoleń i uelastycznienie limitu godzin nadliczbowych.

'Stawiamy na turystykę, jak inne kraje, które - jak Hiszpania - zwalczały bezrobocie' - powiedział Buzek. Tym staraniom mają towarzyszyć działania na rzecz przestrzegania prawa pracy.

bEKUHlnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)