Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fso
09.11.2004 14:18

Rząd rozpoczyna rozmowy z AwtoZAZ w sprawie sprzedaży FSO

Rząd zgodził się na sprzedaż w trybie niepublicznym należących do Skarbu Państwa akcji FSO. MSP rozpoczyna negocjacje w tej sprawie z ukraińską firmą AwtoZAZ - poinformował minister skarbu Jacek Socha.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rząd zgodził się na sprzedaż w trybie niepublicznym należących do Skarbu Państwa akcji FSO. MSP rozpoczyna negocjacje w tej sprawie z ukraińską firmą AwtoZAZ - poinformował we wtorek minister skarbu Jacek Socha.

"Rząd zgodził się na sprzedaż w trybie niepublicznym akcji serii A i B FSO" - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Socha.

Socha poinformował, że AwtoZAZ kupił od banków wierzytelności FSO, co pozwala na sprzedaż akcji żerańskiej fabryki serii A i B, będących własnością Skarbu Państwa.

Niedawno wiceminister gospodarki Jacek Piechota mówił, że inwestycją w FSO zainteresowane są dwie firmy - ukraińska spółka AwtoZAZ oraz brytyjski koncern MG Rover wraz z chińskim partnerem SAIC.

Jednocześnie AwtoZAZ rozpoczął w październiku wykupowanie wierzytelności FSO od banków, którym fabryka była winna łącznie 591 mln zł. Były to banki: BPH PBK, Citibank Handlowy, Pekao SA, Millennium, ING Bank Śląski i Kredyt Bank.

Na razie wykupił długi Banku Millennium i Banku BPH. Pozostałe banki potwierdzają, że prowadzą z Ukraińcami rozmowy w tej sprawie, jednak nie podają terminu ich zakończenia.

Skarb Państwa ma obecnie prawie 20 proc. akcji FSO. Około 74 proc. akcji żerańskiej firmy znajduje się w posiadaniu koreańskiego Daewoo.

Tagi: fso, daewoo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz