Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd ustąpi samorządowcom? Chodzi o długi

0
Podziel się:

Przyjęty plan zakłada, że deficyt samorządów nie będzie mógł przekroczyć 10 mld złotych. Resort finansów dopuszcza jednak modyfikacje.

Rząd ustąpi samorządowcom? Chodzi o długi
(Amaxim/Dreamstime)
bESpSyeZ

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów spotkają się z samorządowcami w sprawie planowanego wprowadzenia reguły wydatkowej dla jednostek samorządu terytorialnego (JST) - poinformowała wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

_ - Na przyszły tydzień zaplanowane jest spotkanie ze stroną samorządową w sprawie projektu ustawy wprowadzającej regułę wydatkową dla JST, wtedy poznamy opinie samorządów do projektu ustawy. Jeśli konsultacje z samorządami będą przebiegały sprawnie, to nie jest wykluczone, że projekt trafi na posiedzenie rządu jeszcze w styczniu _ - powiedziała Majszczyk.

_ - Oczywiście, jako że mamy do czynienia dopiero z projektem, to możliwe są w nim zmiany, modyfikacje, ale zapisane wskaźniki deficytów są naszym zdaniem racjonalne. Są wynikiem prac analitycznych _ - dodała.

bESpSyfb

Planu prac Rady Ministrów wynika, że rząd chce w I kwartale przyjąć projekt ustawy nowelizującej ustawę o finansach publicznych, która wprowadzi regułę wydatkową dla samorządów.

Zgodnie z opublikowanym w połowie grudnia przez resort finansów projektem, za sprawą reguły wydatkowej dla JST, ich deficyt w 2012 roku nie będzie mógł być wyższy niż 10 mld zł; w 2013 roku limit zaplanowano w wysokości 9 mld zł, a począwszy od 2014 roku będzie to 8 mld zł.

Czytaj w Money.pl
Samorządy oburzone. Uważają, że PO je zwodzi Komisje finansów i samorządu na wniosek PO odłożyły dyskusję w sprawie wprowadzenia reguły wydatkowej w samorządach. Błaszczak interweniuje u marszałka.
"Musimy ograniczyć długi samorządów" Ministerstwo Finansów zapowiada, że poszuka takiej metody ograniczenia długu, aby realizacja inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską nie była zagrożona.
Rząd wprowadził regułę. Po to by ją łamać?
bESpSyfC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)