Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reguła wydatkowa
20.05.2011 06:24

Rząd wprowadził regułę. Po to by ją łamać?

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Zwiększenie przez resort finansów wydatków na świadczenia rodzinne o 250 milionów złotych jest sprzeczne z przyjętą przez ten sam resort regułą wydatkową.

Ma ona z założenia dyscyplinować sposób wydawania publicznych pieniędzy. Jak ustalił _ Dziennik Gazeta Prawna _, wraz z prawnikami i ekonomistami, w przepisach ustawy o finansach publicznych jest luka.

Pozwala ona dowolnie dysponować niektórymi wydatkami budżetu, mimo że nie wolno tego robić, gdyż na Polskę nałożona jest przez Brukselę procedura nadmiernego deficytu.

Doradca podatkowy Irena Ożóg tłumaczy, że decyzja rządu o zwiększeniu wydatków budzi poważne wątpliwości co do jej zgodności z prawem wewnętrznym i zaleceniami Unii. Poza tym, nawet jeśli formalnie można to zrobić, jest to sprzeczne z koniecznością oszczędności i może spowodować kolejne roszczenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poslowie;zgodzili;sie;na;wyzszy;vat;nawet;do;2018;r;,187,0,727995.html) Posłowie zgodzili się na wyższy VAT nawet do 2018 r. Ustawa zawiera pomysły ministra finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;regula;wydatkowa;da;18;mld;zl;w;trzy;lata,68,0,631364.html) Rostowski: Reguła wydatkowa da 18 mld zł w trzy lata Minister finansów zapowiada kontrolę wydatków państwa.
Tagi: reguła wydatkowa, budżet, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz