Notowania

ministrowie
02.07.2013 07:09

Rząd zadbał o drugi garnitur?

Najwięcej wiceministrów jest w przyjętej wczoraj do Wspólnoty Chorwacji, bo 95. Polacy na drugim miejscu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Premierowi do rządzenia potrzeba 91 wiceministrów. Do tej grupy dołączył wczoraj Zdzisław Gawlik, który objął stanowisko sekretarza stanu w resorcie skarbu. Z tej okazji _ Dziennik Gazeta Prawna _ przeanalizował ilu zastępców mają szefowie resortów państw Unii Europejskiej.

Najwięcej wiceministrów jest w przyjętej wczoraj do Wspólnoty Chorwacji, bo 95. Gdyby nie akcesja tego kraju, Polska drużyna zastępców szefów resortów byłaby najliczniejsza z całej Unii Europejskiej. Trzecia Rumunia ma o 25 wiceministrów mniej niż my. Jak czytamy w gazecie, daleko za Polską jest uznawane za promujące biurokrację południe Europy. Włosi mają najmniej wiceministrów, bo 34.

Spośród naszych resortów, najliczniejszą reprezentację wiceministrów ma resort finansów - 9. Z kolei w Ministerstwie Gospodarki jest 8 sekretarzy i podsekretarzy stanu. Po 7 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w resorcie transportu.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS znów spróbuje odwołać rząd? PiS oferuje konkretne propozycje, takie jak likwidacja NFZ i powrót finansowanej z budżetu służby zdrowia
Kaczyński ma pomysł na nową administrację Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił na kongresie partii w Sosnowcu, że rząd powinien być inaczej skonstruowany.
Rząd zdecyduje, kiedy odpisywać 1 proc. CIT Spór między resortem finansów a Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczy terminu wejścia w życie nowych przepisów.
Tagi: ministrowie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz