Notowania

paweł graś
31.05.2011 08:53

Rząd zajmie się hiszpańskimi ogórkami

Skażone warzywa z Hiszpanii będzie najprawdopodobniej tematem dzisiejszego posiedzenia rządu. Jego rzecznik, Paweł Graś, uspokaja jednak, że w Polsce zagrożenia nie ma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Skażone warzywa z Hiszpanii będzie najprawdopodobniej tematem dzisiejszego posiedzenia rządu. Jego rzecznik, Paweł Graś, uspokaja jednak, że w Polsce zagrożenia nie ma. Tymczasem sytuacja w sąsiednich Niemczech ciągle pozostaje poważna.

Paweł Graś stwierdził w radiowej Trójce, że ta sprawa na szczęście nie dotyczy naszego kraju. Jak dodał, stworzyła się wręcz _ doskonała okazja _, żeby promować polskie ogórki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA GRASIA:

W Niemczech liczba osób zmarłych w wyniku zatrucia groźnym szczepem bakterii E.coli wzrosła do czternastu. W całym kraju bakterią zaraziło się już ponad 1200 osób. Stan wielu z nich jest poważny.

Niemieckim ekspertom nadal nie udało się ustalić, jaka jest przyczyna zatrucia. Jedyny trop wciąż prowadzi do hiszpańskich ogórków. Jest jednak pewne, że istnieją też inne źródła choroby. Dopóki nie zostaną wykryte zaleca się, żeby nie jeść w Niemczech surowych pomidorów, ogórków czy sałaty.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t140470.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hiszpania;niemcy;nakrecaja;ogorkowa;psychoze,149,0,841621.html) Hiszpania: Niemcy nakręcają ogórkową psychozę Eksporterzy ogórków z Półwyspu Iberyjskiego tracą na zamieszaniu 200 mln euro tygodniowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t140430.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;norwegii;tez;wykryto;bakterie;ehec,55,0,841527.html) W Norwegii też wykryto bakterię EHEC Zakażona nią partia hiszpańskich ogórków nie trafiła jednak do sprzedaży.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t140471.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ograniczaja;import;ogorkow;z;hiszpanii,90,0,841306.html) Ograniczają import ogórków z Hiszpanii Belgia wprowadziła częściowy zakaz importu ogórków z Hiszpanii z powodu stwierdzenia w nich bakterii EHEC.
Tagi: paweł graś, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz