Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd zapłaci studentom za proizraelskie posty w internecie

0
Podziel się:

Studenci izraelskich uniwersytetów otrzymają częściowe lub całkowite stypendium za internetową walkę z mową nienawiści.

Rząd zapłaci studentom za proizraelskie posty w internecie
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Izrael zatrudni studentów do umieszczania proizraelskich postów na portalach społecznościowych. Studenci nie będą musieli identyfikować się z linią polityczną rządu - poinformowała dziś kancelaria premiera Benjamina Netanjahu.

Studenci izraelskich uniwersytetów otrzymają częściowe lub całkowite stypendium za internetową walkę z mową nienawiści - antysemityzmem oraz nawoływaniami do bojkotu Izraela. Wpisy studentów będą pojawiać się równolegle do rządowych.

_ To przełomowy projekt mający na celu wzmocnienie dyplomacji Izraela i przystosowanie do zmian w polityce informacyjnej _ - głosi oświadczenie kancelarii.

Anonimowy przedstawiciel izraelskich władz powiedział agencji AP, że do programu może _ przyłączyć się każdy, kto wierzy w ten pomysł _, niezależnie od przekonań politycznych. Planowany budżet projektu to 778 tys. dolarów. Projekt ruszy za kilka miesięcy; spośród nadesłanych zgłoszeń uczestników projektu wyłoni izraelskie stowarzyszenie studentów.

Według izraelskiego dziennika _ Haarec _ projektem ma kierować były dyrektor rządowego biura prasowego Danny Seaman. Gazeta opublikowała kilka postów z jego prywatnego konta na Facebooku, które - jak ocenili dziennikarze _ Haareca _ - są prowokacyjne i antymuzułmańskie.

Wizerunek publiczny Izraela jest ogromnym zmartwieniem rządzących. Kancelaria premiera monitoruje inicjatywę _ hasbara _ - ten hebrajski termin oficjalnie jest tłumaczony jako publiczna dyplomacja, a przez przeciwników jako propaganda.

Wcześniej armia Izraela utworzyła kilkudziesięcioosobową grupę żołnierzy promującą działania armii w internecie.

Kiedy armia izraelska w pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła ofensywę w Strefie Gazy, rząd utworzył _ bunkier medialny _ z setkami wolontariuszy informujących o wydarzeniach z izraelskiego punktu widzenia. O tej akcji Benjamin Netanjahu powiedział: _ Działamy na czterech frontach: militarnym, wewnętrznym, dyplomatycznym oraz komunikacji publicznej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta budowa grozi zerwaniem ważnych rozmów W niedzielę i we wtorek rząd Izraela wydał zgodę na budowę blisko 2129 nowych domów w żydowskich osiedlach na okupowanych terytoriach.
Izrael wypuszcza z więzienia zamachowców W Jerozolimie ma się rozpocząć druga runda izraelsko-palestyńskich rokowań.
Żydzi budują w Jerozolimie mieszkania Nowe lokale mają powstać w dzielnicy Gilo, która leży na obszarze zajętym przez Izrael podczas wojny sześciodniowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)