Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd zdecyduje dziś o gigantycznych wydatkach

0
Podziel się:

Współpraca nauki i gospodarki finansowana będzie między innymi z unijnego programu Horyzont 2020. Jego budżet to prawie 80 miliardów euro.

Rząd zdecyduje dziś o gigantycznych wydatkach
(Marlee90/iStockphoto)
bELBpqwl

Rząd w czasie dzisiejszego posiedzenia ma zdecydować jak w kolejnych latach wyda pieniądze z Unii Europejskiej. Najwięcej wciąż ma iść na infrastrukturę, ale jednym z priorytetów mają być wspólne badania naukowców i przedsiębiorców.

Wicedyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Leszek Grabarczyk przekonuje, że unijne pieniądze w kolejnych latach pozwolą polskim firmom konkurować na całym świecie.

Stanie się tak, jeżeli naukowcy i przedsiębiorcy będą potrafili ze sobą współpracować i wprowadzą na rynek towary lub usługi o wysokiej jakości oraz nowe rozwiązania techniczne.

bELBpqwn

Jest przekonany, że polskie uczelnie i firmy dobrze wykorzystają unijne pieniądze na rozwój. Według Leszka Grabarczyka Polacy pokażą swoją _ inteligencję oraz spryt _ i udowodnią, że potrafią radzić sobie nawet na najbardziej wymagających rynkach.

Współpraca nauki i gospodarki finansowana będzie między innymi z unijnego programu _ Horyzont 2020 _. Jego budżet to prawie 80 miliardów euro. W ramach krajowych programów na ten cel może trafić około 8,5 miliardów euro.

Czytaj więcej w Money.pl

bELBpqwO
euro
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)