Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd zdecyduje o przyszłości stoczni Gdynia

0
Podziel się:

Rząd ma dziś przyjąć strategię dla sektora stoczniowego w Polsce na lata 2006-2010. "Nasz Dziennik" zwraca uwagę, że na strategię czeka głównie Stocznia Gdynia, bo to ona dzięki rządowym decyzjom ma pozbyć się zadłużenia i wyjść na prostą.

Pracownicy Stoczni Gdańskiej oczekują z kolei najbliższego czwartku. 15 czerwca to ostateczny, ustalony przez rząd, termin na rozdzielenie kapitałowe obu firm.

Stoczniowcom obiecywali to w kampanii i PiS, i prezydent Lech Kaczyński - przypomina gazeta i dodaje, że projekt strategii dla sektora stoczniowego przewiduje możliwość dokonania zmian w dotychczasowej strukturze właścicielskiej stoczni.

Zaproponowane w strategii rozwiązania zmierzają do tego, aby pozyskać inwestorów, którzy wzmocnią stocznie kapitałowo i zapewnią środki na inwestycje. Dziennik twierdzi, że wszystko wskazuje na to, że minister gospodarki Piotr Woźniak zaproponuje dzisiaj rządowi podwyższenie kapitału zakładowego Stoczni Gdynia przez inwestorów prywatnych na sumę 300 milionów złotych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)