Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rządowy projekt zmian w OFE już dziś?

0
Podziel się

Boni: Chcemy stworzyć warunki by emerytury były wyższe.

Rządowy projekt zmian w OFE już dziś?
(kprm.gov.pl)
bDZfANud

Dziś powinniśmy poznać założenia do projektu ustawy, mającej na celu usprawnienie funkcjonowania funduszy emerytalnych. Rząd chce ograniczyć prowizje i wydatki na akwizycję. Poza tym zróżnicować sposoby inwestowania składek.

W ubiegły tygodniu minister Michał Boni powiedział dziennikarzom, że projekt jest po kolejnej fazie konsultacji eksperckich, a przed uzgodnieniami z szefem Giełdy Papierów Wartościowych.

bDZfANuf

POSŁUCHAJ MICHAŁA BONIEGO:

Minister Boni pytany, o ile wzrosną emerytury według nowych przepisów, powiedział, że na razie nikt tego nie potrafi dokładnie przewidzieć. _ My stwarzamy warunki do tego, żeby te emerytury były wyższe _ - podkreślił doradca premiera. * *

POSŁUCHAJ MICHAŁA BONIEGO:

Rząd w trakcie przygotowywania założeń do ustawy o OFE współpracował między innymi z przedstawicielami towarzystw emerytalnych. Pod koniec sierpnia z szefami OFE spotkał się premier, który przedstawił długą listę zarzutow wobec Otwartych Funduszy Emerytalnych. Donald Tusk zapowiedział wtedy, że w najbliższym czasie oczekuje od szefów funduszy, że przedstawią pomysł na zwiekszenie efektywności OFE.

Czytaj w Money.pl

bDZfANuG
KOMENTARZE
(0)