Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rzymskie lotnisko Ciampino będzie zamknięte przez dziewięć dni

0
Podziel się:

Obsługuje ono przede wszystkim tanie linie lotnicze i loty cargo. Wszystkie połączenia skierowane zostaną na lotnisko Fiumicino.

Rzymskie lotnisko Ciampino będzie zamknięte przez dziewięć dni
(Reporter Poland)
bEKRkfcl

Port lotniczy, który obsługuje głównie t** **anie linie lotnicze oraz loty cargo i specjalne, zostanie zamknięty od poniedziałku. Wszystkie połączenia skierowane zostaną na lotnisko Fiumicino.

Z powodu prac na pasie startowym na Ciampino zapowiada się rewolucja w transporcie lotniczym w Wiecznym Mieście, która potrwa do 2 października. Na Fiumicino będzie startować i lądować codziennie 150 samolotów więcej, a liczba pasażerów wzrośnie tam o 15 tysięcy.

Na lotnisku imienia Leonardo da Vinci trwają przygotowania do pierwszego tak dużego przejęcia dodatkowych lotów. Zwiększono liczbę pracowników obsługi naziemnej i stanowisk odpraw. Konieczne było wygospodarowanie przestrzeni dla samolotów specjalnych, w tym rządowych, które również zostały tam przeniesione.

bEKRkfcn

Choć nie przewiduje się poważnych utrudnień, pasażerowie muszą liczyć się z dłuższym czasem odprawy i oczekiwania na bagaż. Dla klientów tanich linii zmiana ta ma dodatkowy plus, jakim jest komunikacja kolejowa, łącząca Fiumicino z Rzymem. Znacznie trudniejszy jest dojazd na Ciampino.

Czytaj więcej w Money.pl
Remont słynnej fontanny pochłonie 2,5 mln euro Z fontanny jeszcze przed latem odpadła część marmurowego gzymsu, a kilka dużych fragmentów prewencyjnie usunięto, by nie dopuścić do ich oderwania się.
Bezrobotny podawał się za pilota, raz poleciał 32-letni Włoch niczym Leonardo DiCaprio w filmie _ Złap mnie, jeśli potrafisz _ podawał się za pilota linii lotniczych.
160 tysięcy osób w miesiąc. A to początek Rekord liczby odprawionych osób i rejsów padł w piątek 10 sierpnia, kiedy obsłużono 6 tys. 407 podróżnych.
bEKRkfcO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)