Notowania

grad
24.03.2010 20:01

Są wstępne oferty na kupno LOT-u

Minister Skarbu potwierdził, że ma cztery wstępne oferty na LOT od inwestorów branżowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad powiedział, że ma cztery wstępne oferty na LOT od inwestorów branżowych i dwie od finansowych. Prywatyzacja spółki odbędzie się pod koniec 2010 roku lub w 2011 roku.

_ - Prywatyzacja LOT-u to nadzieja dla firmy, że może znaleźć się tam inwestor _ - powiedział Grad w Polsat News.

Dodał, że doradca prywatyzacyjny spółki, Morgan Stanley, zebrał pierwsze wstępne oferty potencjalnych inwestorów. _ - To są wstępne rozpoznania od czterech inwestorów branżowych i od dwóch finansowych. Ale dzisiaj to, na czym się głównie koncentrujemy, to jednak proces restrukturyzacji tej spółki, utrzymania płynności i tutaj bardzo wiele zależy od postawy związków zawodowych, załogi. Ja się cieszę, że tam wygrywa zdrowy rozsądek _ - powiedział Grad.

Dodał, że prywatyzacja LOT-u nastąpi raczej pod koniec 2010 roku lub w 2011 roku niż w najbliższych miesiącach.

W sierpniu 2009 r. Morgan Stanley został doradcą prywatyzacyjnym LOT-u.

* [ Będzie oferta dla zwalnianych z **LOT**-u? ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/bedzie;oferta;dla;zwalnianych;z;lot-u,6,0,600326.html )
* [ **PLL** **LOT** negocjuje warunki zwolnień pracowników ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pll;lot;negocjuje;warunki;zwolnien;pracownikow,64,0,594496.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: grad, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz