Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Są wstępne założenia reformy finansów

0
Podziel się

Według mediów premier zaproponuje m.in. zmiany w opodatkowaniu rolników.

Są wstępne założenia reformy finansów
(kprm.gov.pl)
bDJYBmaJ

*Zmiany w opodatkowaniu rolników i zniesienie przywilejów emerytalnych służb mundurowych - to, według nieoficjalnych informacji, niektóre z założeń wielkiej reformy finansów zapowiadanej przezDonalda Tuska. *

Premier plan ratunkowy dla finansów państwa ogłosi w piątek. _ Gazeta Wyborcza _ nieoficjalnie poznała najważniejsze elementy tego planu.

Informator dziennika z Ministerstwa Finansów wyjaśnia, że plan rozwoju i konsolidacji finansów publicznych będzie najważniejszą reformą na najbliższe lata. Polska ma być jednym z pierwszych krajów, które pokażą, jak wyjść z wysokiego deficytu.

bDJYBmaL

_ Gazeta Wyborcza _ podkreśla, że tegorocznydeficyt budżetowy to rekordowe 52,2 miliardów złotych (przeszło 7 procent PKB), co w daleką przyszłość odsuwa nasze wejście do strefy euro. Dług publiczny niebezpiecznie zbliża się do 55 procent PKB. Przekroczenie tej granicy zmusiłoby rząd do drastycznego ograniczenia wydatków i inwestycji, zamrożenia płac w budżetówce, obcięcia do minimum podwyżek emerytur.

W piątek premier prawdopodobnie wyznaczy nową datę zastąpienia złotego przez wspólną walutę. Według _ Gazety Wyborczej _, nieoficjalnie mówi się, że ma to być 2015 rok.

Dziennik informuje, że plan premiera zakłada między innymi zmiany dla rolników. Ci, którzy mają co najmniej 15-hektarowe gospodarstwa, zapłacą podatek dochodowy i składki ZUS jak zwykli przedsiębiorcy. Budżet zyska na tym 2,5 miliarda rocznie.

Oszczędności ma dać także zniesienie przywilejów emerytalnych dla służb mundurowych, ale nowe zasady obejmą zapewne funkcjonariuszy zatrudnionych po 2011 roku.

bDJYBmaR

Tymczasem wicepremier z koalicyjnego PSLWaldemar Pawlakmówi, że nic o tym nie wie. Według Pawlaka, jest to prawdopodobnie autorski pomysł Donalda Tuska.

bDJYBmbm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)