Notowania

stocznia
26.11.2009 17:35

Są wyniki przetargu na sprzedaż Stoczni Gdynia

Energomontaż Północ zapłaci 33 mln zł za tzw. mały dok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jennikate/CC/Flickr)

Energomontaż Północ kupi część majątku Stoczni Gdynia za ponad 33 mln zł - poinformowała spółka.

_ - Energomontaż-Północ wygrał przetarg na część Stoczni Gdynia określaną jako Zespół 4 i obejmującą m.in. suchy dok, dostęp do nabrzeża, suwnicę i dźwigi. Spółka zapłaci ze przejmowany majątek 33,2 mln zł (netto) _ - czytamy w komunikacie firmy.

Zarząd Energomontażu-Północ szacuje, że w ciągu najbliższych 2-3 lat na przejętym terenie zainwestuje kilkanaście milionów złotych. Pieniądze zarówno na zakup Zespołu 4 Stoczni Gdynia, jak i dalsze inwestycje będą pochodziły ze środków własnych spółki.

Spółka podała, że inwestycja w ciągu najbliższych lat pozwoli znacząco zwiększyć skonsolidowaną sprzedaż spółki i umocnić jej pozycję rynkową.

Czytaj więcej o sprzedaży polskich stoczni_ - Umowa jest dla nas bardzo ważna w kontekście spodziewanego od 2011 roku dynamicznego wzrostu rynku. Liczymy na podwojenie wartości sprzedaży spółki w Gdyni w ciągu najbliższych lat _ - mówi prezes spółki Włodzimierz Dyrka.

_ - Warunkiem realizacji dużej części ważnych umów jest dostęp do nabrzeża portowego. Do tej pory uzyskiwaliśmy go dzięki umowie ze Stocznią Marynarki Wojennej w Gdyni. Teraz będziemy mieli własny teren wraz z niezbędną infrastrukturą _- dodaje prezes Energomontażu Północ.

Będą kolejne licytacje

W sumie podczas licytacji majątku Stoczni Gdynia udało się uzyskać ponad dziewięćdziesiąt milionów złotych Jak informuje zarządca procesu kompensacji Roman Nojszewski nie wszystkie przetargi odbyły się.

POSŁUCHAJ ROMANA NAJSZEWSKIEGO:

Nie udało się sprzedać dużego doku. Przetarg na mały dok wygrała firma Energomontaż Północ Warszawa, oferując ponad 33 miliony złotych. W pozostałych przetargach najwyższe oferty złożyła Stocznia Remontowa Nauta z Gdyni.

POSŁUCHAJ ROMANA NAJSZEWSKIEGO:


Ogłoszenia o licytacji na niesprzedany dziś majątek Stoczni Gdynia powinny pojawić się juz w sobotę.

Związki zawodowe Stoczni Gdynia nie ukrywają rozczarowania wynikami rozstrzygniętego przetargu na stoczniowy majątek.

Jak mówi przewodniczący Sekcji Krajowej Przemysłu Okrętowego Solidarności Dariusz Adamski, szansę na zatrudnienie dla zwolnionych pracowników są bardzo niewielkie.

POSŁUCHAJ DARIUSZA ADAMSKIEGO:


ZOBACZ TAKŻE:

* [ Gdynia i Szczecin nie zbudują już statków ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gdynia;i;szczecin;nie;zbuduja;juz;statkow,76,0,559180.html )
* [ Spot PiS na rocznicę rządu: Tusk, Titanic i Arab z bronią ]( http://news.money.pl/artykul/spot;pis;na;rocznice;rzadu;tusk;titanic;i;arab;z;bronia,123,0,555387.html )
Tagi: stocznia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz