Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telekomunikacja
07.02.2012 18:00

Sąd Apelacyjny uchyla karę 339 mln zł dla TP SA

Prawie 339 mln zł kary UKE nałożył na TP w lutym 2007 r. m.in. za to, że spółka nie ustalała cen swoich usług na podstawie obiektywnych kryteriów. Znamy finał tej sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Sąd Apelacyjny podtrzymał uchylenie przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prawie 339 mln zł kary, którą w 2007 r. na TP nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). O wyroku SA poinformował dziś UKE.

Prawie 339 mln zł kary UKE nałożył na TP w lutym 2007 r. m.in. za to, że spółka nie ustalała cen swoich usług _ na podstawie obiektywnych, przejrzystych i niedyskryminujących kryteriów _. W kwietniu 2011 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) uchylił decyzję Urzędu. UKE złożył apelację, ale Sąd Apelacyjny ją oddalił.

_ Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Prezes UKE nie wykazał, że TP S.A. ustaliła koszt pętli lokalnej na potrzeby świadczenia usługi neostrada tp w sposób nieobiektywny, nieprzejrzysty i dyskryminujący. Zdaniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, że Prezes UKE miał jedynie podejrzenia co do naruszenia przez TP S.A. przepisu art. 61 ust. 2 Pt (Prawa telekomunikacyjnego - PAP), jednakże nie wykazał zaistnienia tego naruszenia w sposób przekonywujący _ - podał UKE w komunikacie.

Sąd Apelacyjny podkreślił, że w przypadku takich postępowań to na Prezesie UKE spoczywa ciężar wykazania, że naruszenie, za które kara została nałożona, miało miejsce. Wyrok jest prawomocny.

Czytaj więcej o karach dla TPSA
TPSA nie zapłaci 33 mln zł kary Sąd Najwyższy uchylił wyrok, dotyczący utrzymania 33 mln zł kary nałożonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na Telekomunikację Polską.
Kara dla TPSA uderzy w jej akcje Komisja Europejska nałożyła na firmę grzywnę w wysokości 127,5 miliona euro za działanie na niekorzyść konkurencji.
Tagi: telekomunikacja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz