Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sadownicy będą promować jabłka w Rosji i na Ukrainie

0
Podziel się:

Za miesiąc ruszy przygotowywana przez polskich sadowników kampania Jabłka każdego dnia.

Sadownicy będą promować jabłka w Rosji i na Ukrainie
(PAP/ Darek Delmanowicz)
bFfUVZGZ

Pod koniec maja w Rosji i na Ukrainie ruszy przygotowywana przez polskich sadowników kampania informacyjno-promocyjna _ Jabłka każdego dnia _. Budżet projektu wynosi 4 mln euro. Akcja potrwa trzy lata.

Kampania prowadzona będzie w największych miastach w Rosji i na Ukrainie. Jej oficjalna inauguracja odbędzie się 22 maja na konferencji prasowej w Moskwie.

Jak powiedział prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL) Mirosław Maliszewski, kampania będzie informowała o zaletach spożywania jabłek oraz o tym, że jest to produkt bezpieczny i ma wysoką jakość jako wytwarzany w Unii Europejskiej. Z drugiej strony sadownicy chcą promować jabłka i zachęcać do zakupu owoców pochodzących z krajów UE.

bFfUVZHb

Celem programu jest dotarcie do osób, które na co dzień robią zakupy, oraz zwiększenie spożycia jabłek w Rosji i na Ukrainie.

W ramach kampanii publikowane będą artykuły promocyjne i reklamy w prasie biznesowej, konsumenckiej oraz w czasopismach dotyczących zdrowego stylu życia, mody i urody. Informacje o unijnych jabłkach będą też zamieszczane w internecie.

Przewidywane są również akcje promocyjne w największych sieciach supermarketów oraz w popularnych w Rosji i na Ukrainie zakładach zbiorowego żywienia, a także na siłowniach i klubach fitness. Planowane są targi, wystawy, spotkania z biznesmenami i szereg innych imprez, m.in. udział w Święcie Jabłka.

Polski program promujący jabłka na rynku Rosji i Ukrainy został zaakceptowany przez Komisję Europejską, zgłosił go Związek Sadowników RP. Budżet projektu wynosi 4 mln zł. Połowę kosztów pokrywa KE, 30 proc. pochodzi z krajowego wsparcia, z Agencji Rynku Rolnego. Udział własny wynosi 20 proc. Pieniądze te będą pochodziły z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

bFfUVZHh

Maliszewski powiedział, że na promocję jabłek w Rosji przeznaczonych zostanie 75 proc. środków, a 25 proc. - na akcje informacyjno-promocyjne na Ukrainie. Jak zaznaczył, są to tradycyjne rynki sprzedaży dla polskich producentów jabłek. Dodał, że ma nadzieję, że w wyniku takiej promocji wzrośnie eksport tych owoców. Program realizowany będzie przez trzy lata.

bFfUVZHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)