Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
29.05.2005 12:25

Salon Trójki Marek Borowski o konwencji SLD

Marek Borowski powiedział w Niedzielnym Salonie Trójki, że konwencja SLD powinna doprowadzić do porozumienia lewicy. Jego zdaniem, kluczem do tego porozumienia powinna być ocena przyczyn rozpadu lewicy i przyjęcie takich zmian w programie, które będą skutecznie chroniły ją przed powtórzeniem błędów z przeszłości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Marek Borowski powiedział w Niedzielnym Salonie Trójki, że konwencja SLD powinna doprowadzić do porozumienia lewicy.

Jego zdaniem, kluczem do tego porozumienia powinna być ocena przyczyn rozpadu lewicy i przyjęcie takich zmian w programie, które będą skutecznie chroniły ją przed powtórzeniem błędów z przeszłości.

Marek Borowski podkreślił, że podział w SLD miał na celu, między innymi, skłonienie niektórych polityków do większej aktywności. Gość Trójki jednoznacznie opowiedział się za zjednoczeniem lewicy, gdyż- jego zdaniem -tylko to może przyczynić się do jej wzmocnienia.

Pytany, czy liczy, że będzie wspólnym kandydatem lewicy w wyborach prezydenckich Borowski nie chciał udzielić jednoznaczej odpowiedzi. Dał jednak do zrozumienia, że tak.

Krzysztof Janik podkreślił w Niedzielnym Salonie, że konwencja SLD może oznaczać przełom w dalszych losach ugrupowania. Jego zdaniem, "albo uczyni ją partią bardziej aktywną i otwartą na pojawiające się nowe wyzwania, albo ugrupowanie zacznie funkcjonować jako klub dyskusyjny". .

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz