Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.07.2005 09:16

Salon Trójki Ministrowie Zemke i Siwiec o zamachch terrorystycznych

Wiceminister obrony Janusz Zemke powiedział, że w Polsce przez cały czas prowadzone są działania mające zapobiec zamachom terrorystycznym. Gość Salonu politycznego Trójki podkreślił, że w tym celu w ostatnich latach dokonano wielu inwestycji w policji, wojsku oraz wywiadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceminister Zemke wyjaśnił, że w Polsce istnieje Centrum Kryzysowe ulokowany przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którego spotkaniach uczestniczy premier lub któryś z wicepremierów oraz przedstawiciele innych resortów. Janusz Zemke dodał, że została też prawnie rozwiązana kwestia użycia wojska do działań antyterrorystycznych, ktore teraz może brać udział w takich akcjach.

Wiceszef resortu obrony zwrócił jednak uwagę na dwa problemy. Pierwszy, to brak systemu TETRA, który miał scalać informacyjnie wszystkie służby mundurowe, Drugi, to umiejscowienie Centrum Kryzysowego przy kierownictwie MSWiA. Zdaniem wiceministra Zemke, powinien on przejść bezpośrednio pod zwierzchnictwo premiera.

Eurodeputowany Marek Siwiec zwrócił z kolei uwagę na przygotowanie polskiej służby zdrowia na wypadek zamachu terrorystycznego. Jego zdaniem, w obliczu masowego ataku polskie szpitale mogłyby niepodołać.

Gość Trójki podkreślił też, że Europa powinna skonsolidować swoje działania przeciwko terroryzmowi. Marek Siwiec powiedział, że po ubiegłorocznych zamachach w Madrycie, na Starym Kontynencie podjęto działania głównie biurokratyczne.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz