Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samochody osobowe w Polsce. Spadek liczby nowych aut

0
Podziel się:

W listopadzie zarejestrowano rok do roku o 6,68 proc. mniej samochodów osobowych, podał Samar.

Samochody osobowe w Polsce. Spadek liczby nowych aut
(RainerPlendl/iStockphoto)
bFdUoARh

W listopadzie 2012 r. zarejestrowano w Polsce 23.014 nowych aut osobowych, o 6,68 proc. mniej niż przed rokiem i o 4,79 proc. więcej w porównaniu do października - podał instytut Samar na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Zdaniem analityków instytutu całoroczny wynik rejestracji może być nieco gorszy niż w ubiegłym roku.

_ Dane pozyskane z Centralnej Ewidencji Pojazdów pokazują, że liczba aut zarejestrowanych w listopadzie bieżącego roku wyniosła nieco ponad 23 tys. samochodów, o 6,68 proc. mniej niż rok wcześniej. Wynik ten w rzeczywistości jest nieco lepszy, gdyż prezentowana statystyka nie zawiera m.in. minibusów i bankowozów _ - napisano w raporcie.

_ Tradycyjnie sprzedaż samochodów na polskim rynku w ostatnich miesiącach roku rośnie. Tak też stało się również i w tym roku. Nie oznacza to jednak zmiany dotychczasowego trendu. Mimo wszystko, liczba rejestracji jest wyraźnie niższa niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, a dynamika wzrostu sprzedaży skumulowanej w stosunku do 2011 roku wciąż się zmniejsza. Chociaż zmiany nie są już tak duże jak w poprzednich miesiącach, to jednak wynik całoroczny może być nieco gorszy od notowanego w ubiegłym roku _ - dodano.

bFdUoARj

Od początku 2012 roku zarejestrowano 249.728 aut, o 0,76 proc. więcej niż przed rokiem.

bFdUoARK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)