Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
15.03.2014 07:30

Samolot mógł zostać porwany. Policja w domu pilota

Porywacze prawdopodobnie wyłączyli system łączności. Policja przeszukała dom pilota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Nadżib Razak, premier Malezji

Samolot Boeing 777, który zaginął, został prawdopodobnie uprowadzony - powiedział Nadżib Razak, premier Malezji na specjalnie zwołanej konferencji w Kuala Lumpur. - To ostateczne ustalenia. Nie teoria. Sytuacja zaginionego samolotu bez precedensu - dodał. W domu pilota maszyny trwa przeszukanie.

aktualizacja 10:39:00

- _ Nie jesteśmy w stanie ustalić obecnej lokalizacji samolotu _- powiedział premier Malezji. - _ System komunikacji samolotu (ATARS) został wyłączony tuż przed tym jak dotarł nad wschodnie wybrzeże półwyspu, a potem, niedaleko granicy między Malezją a Wietnamem, kontrola lotu stwierdziła, że transponder został wyłączony _ - dodał.

Nieustalony porywacz, lub porywacze, wyłączyli systemy łączności i skierowali maszynę na nowy kurs i to w taki sposób aby nie została ona wykryta przez radary.

Nie wiadomo jakie były motywy porywaczy, ani gdzie samolot został skierowany. Władze nie otrzymały dotychczas żadnych żądań.

Malezyjski premier potwierdził, że sprawdzano każdy trop. Podał również, że ostatnia potwierdzona komunikacja miała miejsce o godz. 8.11 rano w sobotę 8 marca.

Poinformował jednocześnie, że zakończono poszukiwania maszyny na Morzu Południowochińskim.

Policjanci weszli do domu 53-letniego Zahariego Ahmada Szaha dziś, krótko po konferencji prasowej premiera Nadżiba Razaka, na której mówił o możliwym porwaniu samolotu.

*Rodziny pasażerów zaginionego samolotu krytykują władze Malezji (LiveInfo): *

Według śledczych maszyna mogła znaleźć się w jednym z dwóch powietrznych korytarzy: między Turkmenistanem a Kazachstanem lub między Indonezją a Oceanem Indyjskim.

Wczoraj źródła w Waszyngtonie ujawniły, że analiza elektronicznych impulsów wysłanych przez zaginiony malezyjski samolot pasażerski wykazała, że po wyczerpaniu paliwa, mógł on spaść do Oceanu Indyjskiego po zboczeniu z kursu w kierunku zachodnim, lub południowo zachodnim, o co najmniej kilkaset km.

Według tych źródeł, powołujących się na dane uzyskiwane przez rząd USA od osób prowadzących śledztwo, nie wyklucza się też innej, chociaż mniej prawdopodobnej możliwości, według której samolot poleciał w kierunku Indii, lub archipelagu wysp Andamanów.

Impulsy odebrane przez satelity nie zwalają na jednoznaczną interpretację, ale są pierwszą konkretną wskazówką dotyczącą losu zaginionego Boeinga 777 należącego do Malaysia Airlines.

W rezultacie nasilono poszukiwania w rejonie Morza Andamańskiego i Oceanu Indyjskiego. Malezja zwróciła się o nieprzetworzone dane z radarów do sąsiednich krajów: Tajlandii, Indonezji i Indii, które mają bazę lotniczą na Andamanach.

Boeing 777 wyleciał do Pekinu ze stolicy Malezji Kuala Lumpur w sobotę (8.03). Godzinę po starcie zniknął z cywilnych radarów nad Morzem Południowochińskim między Malezją a Wietnamem. Cały czas trwają poszukiwania maszyny, na której pokładzie było 239 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/217/m300505.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/katastrofa;samolotu;malaysia;airlines;coraz;wiecej;pytan,156,0,1493916.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Katastrofa boeinga. Szukali w złym miejscu?
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/63/m263743.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/incydent;w;samolocie;nad;anglia;okazalo;sie;ze;to;glupi;zart,186,0,1313210.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To nie terroryści, a zwykły, głupi żart
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m300750.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zaginiecie;malezyjskiego;samolotu;co;mowi;anonimowy;informator,176,0,1495472.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Anonimowe źródła: Samolot wysyłał sygnał
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m34405.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/akcja;cbs;zatrzymali;porywaczy;i;zlodziei,97,0,1494881.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Akcja CBŚ. Zatrzymali porywaczy i złodziei?
Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz