Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samoobrony pomysły na NBP

0
Podziel się:

Pomysły Samoobrony na NBP są niezgodne z prawem. Sejmowi prawnicy po raz kolejny nie zostawili na nim suchej nitki. Eksperci uznali, że autopoprawka jest niezgodna z prawem unijnym.

Samoobrony pomysły na NBP

Pomysły Samoobrony na NBP są niezgodne z prawem. Sejmowi prawnicy po raz kolejny nie zostawili na nim suchej nitki. Wprowadzone poprawki nie wpłynęły na zmianę opinii o projekcie. Eksperci uznali, że autopoprawka jest niezgodna z prawem unijnym - powiedział "Gazecie Wyborczej" szef komisji ustawodawczej Wojciech Szarama z PiS.

Opinia biura wpłynęła właśnie do komisji, która ma zadecydować, czy nowelizacja może być skierowana do dalszych prac.

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że już w pierwszej swojej opinii prawnicy z biura studiów tłumaczyli, że głównym celem banku centralnego musi być - zgodnie z traktatem europejskim i statutem Europejskiego Systemu Banków Centralnych - utrzymanie stabilności cen.

Samoobrona chciała jednak mimo wszystko tak sformułować cel, by widniał w nim nakaz dbania także o wzrost gospodarczy, a jeszcze lepiej - o likwidację bezrobocia.

W autopoprawce zapisano więc, że podstawowym celem działalności NBP jest utrzymanie: stabilnego poziomu cen, rozwoju gospodarczego i wzrostu zatrudnienia.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)