Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samorządowcy z Podkarpacia polecieli do Chin

0
Podziel się:

Premier w Emiratach Arabskich, a samorządowcy z Podkarpacia na misji w Chinach. W liczbie 30 osób.

Samorządowcy z Podkarpacia polecieli do Chin
(tibchris/CC/Flickr)

Nawiązanie współpracy z regionem Kuangsi-Czuang oraz miastem Fangchenggang to główny cel misji gospodarczej samorządu województwa podkarpackiego i władz Rzeszowa, która leci dziś do Chin.

Delegacja, w skład której wchodzi blisko 30 osób, w tym m.in. marszałek województwa Mirosław Karapyta oraz prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, przebywać będzie w Chinach przez tydzień.

- _ Wśród członków delegacji, oprócz urzędników, są również przedsiębiorcy m.in. przedstawiciele Doliny Lotniczej oraz producenci klastrów: tworzyw sztucznych poligen oraz ekologicznej żywności i energii odnawialnej _ - powiedział rzecznik prasowy marszałka Wiesław Bek._ _

_ - Chcemy pokazać Chińczykom to, co mamy najlepsze w regionie, czyli nowe technologie, lotnictwo i zdrową żywność. Będziemy chwalić się inwestycjami w strefie ekonomicznej w Mielcu czy parku naukowo-technologicznym w Jasionce _ - dodał.

Bek podkreślił, że samorząd województwa chce podpisać list intencyjny z władzami chińskiego regionu. Dokument będzie określał, w jakich dziedzinach możliwa będzie współpraca.

Z kolei prezydent Rzeszowa w czasie wizyty podpisze umowę partnerską z burmistrzem miasta Fangchenggang, leżącym na terenie regionu Kuangsi-Czuang. _ - W czasie pobytu w Chinach chcemy zareklamować zarówno miasto jak i region _ - powiedział Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dodał, że rynek chiński jest olbrzymi, dlatego warto tam być. _ - Chcemy pokazać nasz region jako bardzo dobre miejsce do zainwestowania np. w obszarze nowych technologii. Liczymy, że jednym z efektów naszej wizyty będzie jakaś inwestycja w regionie _ - powiedział.

Chińskie miasto Fangchenggang będzie jedenastym miastem partnerskim Rzeszowa. Liczy ono około 800 tys. mieszkańców i jest jednym z najważniejszych portów morskich w Chinach.

Region Kuangsi-Czuang leży w południowej części Chin. Zamieszkuje go ponad 50 mln mieszkańców. Jest to region, w którym wydobywa się kolorowe metale nieszlachetne, znajdują się tu główne chińskie złoża m.in. aluminium, cyny, antymonu i indu.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny zagrożą światowej gospodarce. 10 przyczyn Zobacz, jak hamowanie chińskiej gospodarki odbije się na reszcie świata i na Polsce.
Lider mocarstwa przyjedzie z biznesmenami Gospodarka będzie priorytetem podczas wizyty premiera Chin w Polsce - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Jerzy Pomianowski.
Tak źle jeszcze nie było. Co zrobi Pekin? Chińskim rolnikom nie opłaca się uprawa zbóż. Dostana dotacje?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)