Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samorządy w polsce
17.08.2013 09:11

Samorządy w Polsce. Rozwojowi ma pomóc Krajowa Polityka Miejska

Ma on ułatwić między innymi nawiązywanie partnerstw pomiędzy samorządami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Ratuszniak)

Resort rozwoju regionalnego pracuje nad Krajową Polityką Miejską. Dokument ma być zbiorem instrukcji dla ministrów i samorządów. Ma dotyczyć ośrodków wojewódzkich, regionalnych, subregionalnych i lokalnych.

Główne ośrodki to miasta wojewódzkie oraz pary miast pełniących takie funkcje (Bydgoszcz i Toruń oraz Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra).

Wiceminister rozwoju regionalnego Marceli Niezgoda powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dokument będzie miał duże znaczenie. Nie pójdą za nim jednak środki finansowe. _ - Nie ma bezpośredniego związku pomiędzy polityką miejską, a specjalną linią budżetową czy pochodzącą ze środków Unii Europejskiej _ - twierdzi Marceli Niezgoda.

Krajowa Polityka Miejska może być za to pomocna w nawiązywaniu różnych partnerstw. Chodzi między innymi o umowy pomiędzy poszczególnymi samorządami. Taka współpraca ma doprowadzić do lepszej koordynacji transportu miejskiego, planów zagospodarowania przestrzennego oraz skuteczniejszego wydawania pieniędzy. Dokument przygotowywany jest na lata 2014-2020.

Czytaj więcej w Money.pl
Warszawa wyda na to 10 milionów złotych Od 1 września około 50 tysięcy warszawskich dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych skorzysta z bezpłatnych zajęć dodatkowych.
Samorządowcy pozwą rząd. Dlaczego? Samorządowcom nie podoba się nakładanie na nich kolejnych obciążeń, na które nie dostają z budżetu państwa pieniędzy.
Zbierają podpisy na Gronkiewicz-Waltz. Ile jest? Dziś do Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej trafiło ponad 3 tys. podpisów zebranych przez Republikanów.
Tagi: samorządy w polsce, krajowa polityka miejska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz