Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sanepid wycofuje suplementy diety wspomagające potencję

0
Podziel się:

Istnieje podejrzenie, że produkty pochodzące z Cypru mogą zawierać niebezpieczne i niedozwolone środki farmakologiczne.

Sanepid wycofuje suplementy diety wspomagające potencję
(BrittanyC:::HaloPhotograp hy/CC/Flickr)
bESIVpNN

Inspekcja Sanitarna wstrzymuje sprzedaż suplementów diety dla mężczyzn oferowanych jako środki wspomagające potencję. Chodzi o _ BeMAN _ oraz _ NoEND _, wobec których istnieje podejrzenie, że mogą zawierać niebezpieczne i niedozwolone środki farmakologiczne - dowiedziała się PAP w GIS.

Oba produkty pochodzą z Cypru. Wstępne badania wykazały obecność niedeklarowanych substancji farmakologicznie czynnych takich jak dimetylosildenafil (pochodna sildenafilu) i ikaryny.

Jak powiedział rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar, właściwym inspektorom sanitarnym wydano polecenie podjęcia natychmiastowych działań w sprawie wycofania z obrotu suplementów diety.

bESIVpNP

- _ Inspektorzy zostali zobowiązani do poboru reprezentatywnych próbek innych serii produktów obecnych na rynku, a także powiadomienia prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z wprowadzeniem do obrotu - jako środków spożywczych - produktów niebezpiecznych, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie zafałszowania ich składu niedozwolonymi substancjami farmakologicznie czynnymi _ - powiedział Bondar.

Sanepid ma także dokonać powiadomień alarmowych w ramach europejskiego Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF).

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności, kto produkuje lub wprowadza do obrotu środek spożywczy zepsuty lub zafałszowany, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli sprawca dopuszcza się przestępstwa w stosunku do środków spożywczych o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 3.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie piłeś, bo to niezdrowe? Może czas zacząć! Większe spożycie kofeiny obecnej w kawie może chronić starsze osoby przed demencją, w tym chorobą Alzheimera - donoszą badacze.
Zatrzymali tony ogórków i kapusty. Dlaczego? Po kontrolach inspektorzy zabezpieczyli prawie 260 ton produktów spożywczych m.in.: kapusty kiszonej i ogórków konserwowych oraz ponad 250 ton soli.
Pigułka na odchudzanie już legalna. Działa? Zwiększa poziom serotoniny, powodując uczucie sytości. To pierwszy taki specyfik od 13 lat.
bESIVpOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)