Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje dla rosji
25.07.2014 10:00

Sankcje dla Rosji. "Odpowiedź Zachodu nie robi na Putinie wrażenia"

Wszystkie dotychczasowe czerwone linie w sprawie Ukrainy przekroczono. Wkrótce może być za późno - ostrzega Washington Post.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)

Prezydent Rosji odpowiedział na międzynarodowe oburzenie po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu eskalacją agresji. Wszystkie dotychczasowe czerwone linie w sprawie Ukrainy przekroczono. Bez ostrej reakcji Zachodu wkrótce może być za późno - ostrzega _ Washington Post _.

W artykule redakcyjnym _ Washington Post _ pisze w piątek, że rosyjski prezydent nie ma powodu obawiać się reakcji Zachodu, w tym USA. Po poniedziałkowym oświadczeniu zawierającym ostrzeżenie, że _ koszty dla Rosji za jej zachowanie wzrosną _, prezydent Barack Obama pojechał na Zachodnie Wybrzeże, żeby zbierać fundusze. _ Komunikat dla Putina - nie wspominając o Izraelczykach, Palestyńczykach i Irakijczykach prowadzących własne wojny - jest taki, że prezydenta kryzysy te nie zajmują na tyle, by odłożył czysto polityczną aktywność zbierania pieniędzy od darczyńców _ - komentuje waszyngtoński dziennik.

_ WP _ odnotowuje, że również unijne dyskusje o kolejnych ewentualnych sankcjach nie przyniosły efektów. _ Żadne decyzje nie zapadną przed przyszłym tygodniem i nawet wówczas Moskwa zapewne otrzyma nowy deadline, aby spełnić warunek zaprzestania dostarczania broni ukraińskim rebeliantom _ - zaznacza dziennik, podkreślając, że poprzednie takie ostateczne terminy nie zostały dotrzymane i stało się tak bez znaczącej reakcji ze strony Zachodu.

Podczas gdy Zachód gra na zwłokę, de facto rosyjska armia zwiera szyki na okupowanych terenach wschodniej Ukrainy - zwraca uwagę _ Washington Post _. Dodaje, że siłami tymi dowodzą rosyjscy obywatele, którzy przeniknęli na Ukrainę z Moskwy, a w ich skład wchodzą w znacznej części bojownicy z Rosji.

Dziennik jako _ niewiarygodne _ ocenia stanowisko UE, milcząco popierane przez Obamę, że ukraiński rząd powinien zaniechać prób wypierania agresorów ze swojego terytorium i zamiast tego negocjować z nimi polityczną przyszłość Ukrainy. _ Na szczęście nowy prezydent Petro Poroszenko nie skapitulował wobec tej strategii ustępstw - pisze _WP. - Jednak jego apele o pomoc militarną ze strony USA i NATO, albo przynajmniej o bardziej odczuwalne sankcje, były zbywane przez Obamę i Europejczyków".

_ Washington Post _ pisze na koniec, że Obama już stracił okazję na sprawną reakcję w celu powstrzymania eskalacji ze strony Putina. _ Jeśli nie zacznie szybko działać, może być zbyt późno, aby ocalić Ukrainę _ - czytamy w komentarzu redakcyjnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Ukrainy podał się dymisji. Nowy kryzys? _ - Słyszę już oklaski z rosyjskiej Dumy Państwowej - _ powiedział Jaceniuk. Prezydent Poroszenko namawia rząd do kontynuacji prac.
Rosyjska armia ostrzeliwała ukraińskie posterunki Posterunki ukraińskiego wojska w obwodach donieckim i ługańskim były ostrzeliwane przez separatystów, a przy granicy, także przez rosyjską armię.
Duże sankcje na banki i firmy za "reżim Putina" - _ Obrzydliwe przestępstwo jakim było zestrzelenie cywilnego samolotu jest bezpośrednim wynikiem wojskowej agresji Rosji i nielegalnej okupacji Ukrainy _- zapowiedział szef kanadyjskiego rządu.
Tagi: sankcje dla rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz