Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Putin: zaszkodzą stosunkom amerykańsko-rosyjskim

0
Podziel się:

Putin zapewnił, że w żywotnym interesie Rosji leży zakończenie konfliktu na Ukrainie. Wezwał inne kraje, by zachęcały Ukrainę do negocjacji, a nie popychały ją do bratobójczych walk.

Sankcje dla Rosji. Putin: zaszkodzą stosunkom amerykańsko-rosyjskim
(Flickr/World Economic Forum)
bETFEWMl

Władimir Putin skrytykował nowe sankcje USA wobec jego kraju. Zaszkodzą one nie tylko naszym relacjom, ale także interesom państwa i narodu amerykańskiego - powiedział prezydent Rosji, dodając, że wśród pierwszych ofiar restrykcji będą amerykańskie firmy z sektora energetycznego.

Rosyjski prezydent, który przebywa z wizytą w Brazylii, powiedział wczoraj czasu lokalnego, że jeszcze w pełni nie zapoznał się z nowymi restrykcjami USA wobec Rosji, ale jest przekonany, że sprawią one, że stosunki amerykańsko-rosyjskie znajdą się w _ martwym punkcie _.

Putin zapewnił, że _ w żywotnym interesie _ Rosji leży zakończenie konfliktu na Ukrainie. Wezwał inne kraje, by zachęcały Ukrainę do negocjacji, a nie popychały ją do bratobójczych walk.

bETFEWMn

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabakow określił nowe sankcje USA wobec Moskwy jako _ skandaliczne _ i _ całkowicie nie do przyjęcia _. Zapowiedział, że Rosja odpowie na te restrykcje.

W reakcji na rolę Rosji w konflikcie na Ukrainie USA zaostrzyły w środę sankcje ekonomiczne wobec Moskwy, obejmujące koncern Rosnieft i własny bank Gazpromu, jak też inne duże banki oraz firmy energetyczne i zbrojeniowe. W tym samym czasie przywódcy Unii Europejskiej zdecydowali na szczycie w Brukseli o rozszerzeniu sankcji wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl

bETFEWMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)