Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Sankcje wobec Białorusi utrudniają rozwój stosunków ze Stanami"

0
Podziel się:

- W amerykańskiej polityce nadal dominuje retoryka sankcji, przynosząca efekt odwrotny od zamierzonego - uważa rzecznik białoruskiego MSZ.

Wczoraj Biały Dom poinformował o przedłużeniu sankcji wobec Białorusi</br> na kolejny rok
Wczoraj Biały Dom poinformował o przedłużeniu sankcji wobec Białorusi</br> na kolejny rok (PAP/EPA)

Przedłużenie przez prezydenta USA Baracka Obamę sankcji wobec władz Białorusi na kolejny rok utrudnia rozwój stosunków białorusko-amerykańskich - oświadczył rzecznik białoruskiego MSZ Dźmitry Mironczyk.

_ - Podobne decyzje utrudniają rozwój stosunków białorusko-amerykańskich _ - oświadczył Mironczyk, którego słowa zacytowano w komunikacie na stronie internetowej białoruskiego MSZ.

O przedłużeniu na kolejny rok sankcji wobec niektórych przedstawicieli władz Białorusi, polegających na zakazie wjazdu do USA i zamrożeniu ich aktywów, poinformował wczoraj na swojej stronie internetowej Biały Dom.

W ocenie Mironczyka przedłużenie sankcji świadczy o tym, że _ w amerykańskiej polityce nadal dominuje retoryka sankcji, przynosząca efekt odwrotny od zamierzonego, próby wykorzystywania metod siłowych oraz brak woli budowania stosunków międzynarodowych na normalnych podstawach _.

Uzasadniając przedłużenie sankcji, Obama argumentował, że działania i polityka niektórych członków rządu Białorusi nadal stwarzają nadzwyczajne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej USA.

Mironczyk poradził Białemu Domowi, by zwrócił uwagę na absurdalność tego sformułowania, _ szczególnie na tle faktycznych przykładów współpracy między naszymi państwami w najważniejszych kwestiach globalnego i regionalnego bezpieczeństwa _.

Sankcje zostały wprowadzone za administracji George'a W. Busha w 2006 roku i są od tego czasu co roku przedłużane. Jako powód ich nałożenia Bush wymienił łamanie praw człowieka przez reżim białoruskiego prezydenta Alaksandra Łukaszenki, wybory prezydenckie z marca 2006 r., uznane przez Zachód za sfałszowane, oraz korupcję.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigantyczny wzrost cen na Białorusi Aby zmniejszyć inflację, od listopada 2011 roku ceny podstawowych produktów żywnościowych i towarów przemysłowych są na Białorusi regulowane przez władze.
Ceny gazu, prągu i ogrzewania w górę Wicepremier Uładzimir Siemaszka już wcześniej zapowiadał, że do końca 2016 roku odbiorcy prywatni zaczną opłacać 100 procent kosztów dostarczanej energii elektrycznej.
Tu kierowców czeka dodatkowa opłata Zdaniem niezależnych ekspertów rząd decyduje się na tak niepopularne kroki z powodu niedostatku środków w budżecie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)