Notowania

sankcje wobec rosji
20.06.2014 18:38

Sankcje wobec prorosyjskich separatystów. Amerykanie objeli nimi kolejne osoby

Sankcjami objęty został m.in. jeden z liderów ogłoszonej przez separatystów w obwodzie donieckim tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/VALENTINA SVISTUNOVA)

Ministerstwo skarbu USA poinformowało o dodaniu siedmiu kolejnych osób, Ukraińców i Rosjan, do wykazu ludzi objętych sankcjami w związku z kryzysem ukraińskim. Nowe osoby na liście to głównie prorosyjscy separatyści działający na wschodzie Ukrainy.

Sankcjami objęty zostali: Denys Puszylin, jeden z liderów ogłoszonej przez separatystów w obwodzie donieckim tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) oraz przywódca analogicznej Ługańskiej Republiki Ludowej w obwodzie ługańskim Wałerij Bołotow, a także Wiaczesław Ponomariow, który był samozwańczym merem Słowiańska w obwodzie donieckim. Inną osobą z władz DRL wciągniętą na czarną listę jest jej wicepremier Andrij Purhin.

Pozostałe osoby to: obywatel Rosji Igor Striełkow, którego prawdziwe nazwisko ma brzmieć Girkin, uważany przez władze w Kijowie za funkcjonariusza rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, gubernator dołączonego do Rosji Sewastopola Siergiej Mieniajło oraz działacz prorosyjskiego ugrupowania z Odessy Wałerij Kaurow.

W odpowiedzi na wrogie działania Rosji wobec Ukrainy władze USA nałożyły sankcje na przedstawicieli rosyjskiego establishmentu. Zakazami wizowymi i zamrożeniem aktywów objęto rosyjskich polityków, wojskowych, biznesmenów oraz firmy związane z prezydentem Władimirem Putinem, a także prorosyjskich przywódców Krymu.

Ogółem na amerykańskiej czarnej liście znajduje się teraz co najmniej 45 osób i 19 firm.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ukraina straci 30 mld dolarów rocznie" Rosyjscy eksperci podkreślili, że regres w relacjach handlowo-gospodarczych między Ukrainą, a krajami Unii Celnej, czyli Rosją, Białorusią i Kazachstanem już postępuje.
Ukraina nie wyklucza współpracy z Rosją jeśli... Wałerij Czałyj nie wyklucza przyszłej współpracy z Rosją. Zastrzegł przy tym, że powrót do strategicznego partnerstwa obu krajów będzie nadzwyczaj trudny.
Rosja zaskarży sankcje, które nałożyły USA? Premier ujawnił, iż rząd Federacji Rosyjskiej wynajął kancelarie prawne, które będą bronić interesów Moskwy na świecie.
Tagi: sankcje wobec rosji, separatyści prorosyjscy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz