Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Biały Dom zabrał głos

0
Podziel się:

- Sankcje są najbardziej efektywnym, najlepszym instrumentem wywarcia presji na Rosję - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA.

Sankcje wobec Rosji. Biały Dom zabrał głos
(Polaris/East News)

Waszyngton uznał, że zaprzeczenia Moskwy dotyczące zaangażowania na Ukrainie nie są wiarygodne i w związku z eskalacją tego konfliktu Rosji grożą nowe sankcje gospodarcze - poinformował Biały Dom.

_ - Zaprzeczenia (Kremla) są całkowicie niewiarygodne (...). Stawia to Rosję w sytuacji, w której grożą jej kolejne restrykcje gospodarcze. Mogą one zostać nałożone przez USA w porozumieniu z sojusznikami _ - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

W czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki ostrzegła, że Waszyngton gotów jest nałożyć nowe sankcje na Rosję. Sankcje są _ najbardziej efektywnym, najlepszym instrumentem _ wywarcia presji na Rosję - oświadczyła Psaki.

Na nieformalnym spotkaniu w Mediolanie również część ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej opowiedziała się za nowymi sankcjami wobec Rosji, aby ukarać ją za wtargnięcie rosyjskich żołnierzy na wschodnią Ukrainę.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)