Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Bronisław Komorowski jest pewny: Będą skuteczne

0
Podziel się:

- Obecny konflikt spowoduje większą integrację Unii Europejskiej i zacieśnienie jej związków ze Stanami Zjednoczonymi - twierdzi prezydent.

Sankcje wobec Rosji. Bronisław Komorowski jest pewny: Będą skuteczne
(Patryk Ptak/REPORTER)

Prezydent jest przekonany, że zachodnie sankcje przeciwko Rosji przyniosą odpowiednie skutki.

Bronisław Komorowski powiedział w rozmowie z TVP Info, że skutki _ wojny handlowej _ będą dużo poważniejsze dla Rosji, niż dla Zachodu. Przyznał, że sankcje przyniosą straty i trzeba to wziąć pod uwagę. Jednak, jak powiedział prezydent, Zachód chce, aby sankcje obowiązywały jak najkrócej, a Rosja zmieniła swoją politykę w stosunku do Ukrainy.

Zdaniem prezydenta, presja świata zachodniego, który ma dużą przewagę gospodarczą, jest skuteczna i przyniesie efekty. Bronisław Komorowski podkreślił, że jeśli uda się wpłynąć na korektę rosyjskiej polityki, później trzeba być gotowym do odbudowy stosunków z Rosją.

Dodał, że obecny konflikt spowoduje większą integrację Unii Europejskiej i zacieśnienie jej związków ze Stanami Zjednoczonymi. Europa stanie się bardziej niezależna od rosyjskich surowców energetycznych, a dostęp Rosji do nowoczesnych technologii zostanie ograniczony.

Bronisław Komorowski wyraził opinię, że nie ma bezpośredniej groźby wkroczenia rosyjskich wojsk na Ukrainę. Rosji nie udało się bowiem podzielić świata zachodniego, a Ukraina zaczęła bronić swego terytorium.

Muszą to wziąć pod uwagę rosyjscy politycy, którzy mogą w tej sytuacji zmienić swoje postępowanie. Zdaniem Komorowskiego, prezydent Rosji Władimir Putin zastanawia się, czy nie będzie mu się bardziej opłacało wycofać z konfliktu. Prezydent dodał, że w Rosji toczy się wewnętrzna debata między _ jastrzębiami _ a _ gołębiami _. Teraz przewagę mają _ jastrzębie _, ale przyjdzie czas _ gołębi _ - powiedział prezydent Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)