Notowania

sankcje wobec rosji
25.04.2014 22:18

Sankcje wobec Rosji. USA konsultują się z partnerami

Waszyngton konsultuje się ze swymi partnerami, tak aby nowe sankcje, które zostaną ewentualnie nałożone na Rosję, były bardziej dotkliwe dla rosyjskiej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/ Elcobbola)

Waszyngton konsultuje się ze swymi partnerami, tak aby nowe sankcje, które zostaną ewentualnie nałożone na Rosję, były bardziej dotkliwe dla rosyjskiej gospodarki - powiedział dziś amerykański minister finansów Jack Lew.

_ - Współpracujemy z naszymi zagranicznymi partnerami, tak aby upewnić się, że gdy nałożymy (nowe sankcje na Rosję), to zrobimy to w sposób skuteczny _ - powiedział Lew w wywiadzie radiowym. Konsultacje z europejskimi liderami zapowiedział wcześniej dziś prezydent USA Barack Obama.

Według wcześniejszych komunikatów amerykańskiej administracji Waszyngton rozważa nałożenie na Moskwę tzw. sankcji sektorowych, wymierzonych w rozległe części rosyjskiej gospodarki, jak np. sektor energetyczny czy finansowy.

W reakcji na aneksję Krymu przez Rosję USA nałożyły sankcje w postaci zamrożenia aktywów i/lub zakazu wizowego wobec ok. 30 Rosjan, w tym wysokiej rangi urzędników i osób z najbliższego kręgu prezydenta Władimira Putina, a także kilku oligarchów, którzy dorobili się przy nim ogromnych majątków. Amerykańskie sankcje dotknęły cztery banki: Rossija, filię Rossii - Sobinbank oraz SMP Bank i Inwestkapitałbank. Bank Rossija z Petersburga obsługuje wielu ludzi ze szczytów rosyjskiej władzy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sankcje wobec rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz