Notowania

francja
10.08.2011 12:05

Sarkozy przerwał wakacje. Przez drugą falę kryzysu

Prezydent Francji przerwał wakacje i zwołał w Paryżu naradę z kluczowymi ministrami i szefem banku centralnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)


Prezydent Francji Nicolas Sarkozy przerwał wakacje i zwołał w Paryżu naradę z kluczowymi ministrami i szefem banku centralnego, na której omawiana będzie sytuacja gospodarcza i na rynkach finansowych - poinformowało jego biuro.

Sarkozy wezwał do Pałacu Elizejskiego premiera Francois Fillona, ministra spraw zagranicznych Alaina Juppe, ministra finansów Francois Baroina oraz ds. budżetu Valerie Precresse, ministra spraw europejskich Jeana Leonettiego oraz szefa banku centralnego Christiana Noyera.

Według jego biura będzie to _ robocze posiedzenie poświęcone sytuacji gospodarczej i finansowej _.

Giełda w Paryżu odnotowała we wtorek, po kilku dniach spadków, wzrost indeksów i również w środę rozpoczęła sesję od wzrostów.

Według najnowszych danych francuskiego banku centralnego deficyt bilansu płatniczego w lipcu wyniósł 3,4 mld euro. Z kolei krajowy urząd statystyczny podał, że produkcja przemysłowa spadła o 1,6 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

O sytuacji gospodarczej Francji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t98409.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gospodarka;francji;kuleje;ale;rating;ma;najwyzszy,123,0,888443.html) Francja ma słabe wyniki. Co z ratingiem? Deficyt francuskich finansów publicznych w 2010 roku, osiągnął poziom 7,1 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/t153000.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/francja;i;niemcy;zgodne;czas;by;grecja;,201,0,878281.html) Francja i Niemcy zgodne: Czas, by Grecja... Holenderski minister finansów Jan Kees de Jager zdradza rozwiązanie, które uzgodnili Merkel i Sarkozy wobec Grecji. W Brukseli rozpoczął się już szczyt przywódców strefy euro, którzy mają podjąć wiążące decyzje.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz