Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sawicki chce prawdziwej polityki prorodzinnej

0
Podziel się:

Szef resortu rolnictwa przypomniał, że PSL jest ugrupowaniem prospołecznym.

Sawicki chce prawdziwej polityki prorodzinnej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister rolnictwa zaprzeczył jakoby w rządzie dochodziło do ostrych tarć między koalicjantami. Marek Sawicki (na zdjęciu) powiedział, że mimo różnic poglądów można liczyć na porozumienie w rządzie i parlamencie.

Przedstawiciel PSL na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia odniósł się do propozycji Waldemara Pawlaka, który chce aby matki miały krótszy okres zatrudnienia. Według PSL-u jest to jeden z elementów polityki prorodzinnej, którą trzeba prowadzić w kraju. Przypomniał także, że podchodząc do reformy emerytalnej trzeba mieć na uwadze działanie całego systemu, który nie funkcjonuje dobrze.

- _ Ciągle oczekujemy polityki prorodzinnej i ciągle mamy zarzuty jako politycy, że w Polsce jest owszem jakaś niewielka pomoc dla rodziny, ale tak naprawdę polityki prorodzinnej nie ma _ - stwierdził minister rolnictwa.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA SAWICKIEGO:

Minister zaproponował wprowadzenie tak zwanej emerytury obywatelskiej, która byłaby elementem zabezpieczania przyszłości obywateli.

Szef resortu rolnictwa powiedział, że PSL jest ugrupowaniem prospołecznym. W związku z tym opowiada się chociażby za powszechnym dostępem dzieci do przedszkoli i żłobków. W jego ocenie jest to konieczność, której społeczeństwo potrzebuje i nie można na tym oszczędzać.

Polityk przestrzegł przed mechanicznyn dokonywaniem cięć budżetowych, które mogą utrudnić rozwój polskiej gospodarki. Zdaniem gościa Polskiego Radia trzeba również odpowiednio podejść do potencjalnej reformy KRUS-u ponieważ koszty ubezpieczeń dla rolników nie są aż tak uciążliwe dla budżetu, jak przedstawiają to niektórzy politycy.

Marek Sawicki wierzy, że Polska ma szansę na wysokie dopłaty z unijnego funduszu spójności i wspólnej polityki rolnej. Według jego oceny środki te mogą zostać wykorzystane do zwalczania efektów kryzysu w kraju.

Czytaj o reformach nowego rządu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/reforma;krus;ludowcy;maja;na;nia;pomysl,155,0,860571.html) Reforma KRUS. Ludowcy mają na nią pomysł Waldemar Pawlak proponuje zryczałtowaną składkę, a w zamian wypłatę podstawowej emerytury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t80026.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;krus;co;proponuje;psl,70,0,966726.html) PSL też chce się wziąć za KRUS. Ulgi dla... _ - Miejmy świadomość, że rolnicy, którzy mają po kilka hektarów, prowadzą najczęściej gospodarstwa niedochodowe - _ mówi Jan Bury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t180422.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ekonomisci;maja;liste;zadan;dla;nowego;rzadu,103,0,964967.html) Pokazują Tuskowi, co musi zrobić. Posłucha? Konsolidacja finansów publicznych, likwidacja przywilejów emerytalnych, zmiany w procesie stanowienia prawa oraz wzmocnienie sądownictwa gospodarczego - takie zadania dla nowego rządu wymieniają ekonomiści.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)