Notowania

druga fala kryzysu
24.09.2011 14:45

Schetyna: Trudno przygotować scenariusz na kryzys

- Trudno dziś napisać scenariusz na kryzys, ponieważ nie wiemy, jaka będzie skala problemu - powiedział Grzegorz Schetyna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*- _ Trudno dziś napisać scenariusz na kryzys, ponieważ nie wiemy, jaka będzie skala problemu _- powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. *

Według Schetyny problem kryzysu gospodarczego nie powinien być kwestią kampanii wyborczej. _ - To zły czas, żeby przerzucać się pomysłami. Problem kryzysu to kwestia polityki państwa i Ministerstwa Finansów, tego wszystkiego, co przygotował rząd na ten zły czas, który może nadejść. Są usypane szańce na możliwość powrotu złego scenariusza z 2008 r. _ - powiedział marszałek Sejmu.

Zastrzegł, że trudno jest obecnie napisać scenariusz na kryzys, ponieważ nie wiadomo, jaka będzie skala problemu. _ - Jeżeli nastąpi kryzys, wszystko zależy od sytuacji w strefie euro, od tego, jak będzie się to odbijało na polskiej gospodarce, na sile złotego. Zależy to też od tego, co będzie się działo w Grecji, od sytuacji w Niemczech, kondycji francuskich banków, to wszystko są znaki zapytania _ - tłumaczył Schetyna.

Polityk wyraził nadzieję, że Polska jest przygotowana na złe scenariusze i że uda jej się przejść kolejną falę kryzysu, _ tak dobrze, jak w 2008 i 2009 r. _ Ocenił również, że w momentach kryzysu gospodarczego ważna jest dobra współpraca Narodowego Banku Polskiego oraz ministra finansów.

Czytaj więcej o kryzysie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/ekonomisci;o;interwencji;okazala;sie;skuteczna,179,0,919731.html) Interwencja pomogła złotemu. Na jak długo? Ekonomiści pozytywnie oceniają piątkową decyzję Narodowego Banku Polskiego o interwencji na rynku walutowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t79126.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bielecki;rynek;zlotego;i;nbp;sa;testowane;przez;inwestorow,67,0,906051.html) Inwestorzy testują NBP. Będzie interwencja? - Rynek złotego i Narodowy Bank Polski są testowane przez inwestorów krótkoterminowych - uważa Jan Krzysztof Bielecki.
Tagi: druga fala kryzysu, kryzys, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz