Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Schetyna zostaje w rządzie. Tusk zdecydował i kropka

0
Podziel się:

O ambicjach wiceszefa PO mówi poseł Sławomir Neumann.

Schetyna zostaje w rządzie. Tusk zdecydował i kropka
bETDvDyt

Money.pl: Premier otwarcie przyznał, że jest konflikt wewnątrz PO, i że Schetyna ma ambicje żeby zostać liderem partii. Pierwszy raz Tusk mówi o tej sprawie tak szczerze.

*Sławomir Neumann, poseł PO: *W Platformie jest wiele osób, które mają różnego rodzaju ambicje, ale zawsze sobie z tym radziliśmy i teraz też sobie poradzimy.

Premier wygrał te wybory, nasz wynik jest jego wielką zasługą, dlatego ma prawo poukładać sobie rząd i partię. Jego propozycje powinny być przyjmowane.

bETDvDyv

Pierwsza propozycja to Ewa Kopacz jako marszałek Sejmu. Premier nie chciał konkurencji, czyli Schetyny?

Nie, to chyba nie o to chodzi. Bardziej o dobrą współpracę między Sejmem, a rządem.

Czyli ze Schetyną współpraca nie byłaby dobra?

Premier uznał, że Ewa Kopacz daje większą gwarancję dobrej współpracy. Schetyna da gwarancje dobrej współpracy w rządzie.

Kryzys u drzwi

bETDvDyB

Jako?

Jako wicepremier w rządzie Donalda Tuska. Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują.

Nie będzie zawiedziony?

Był marszałkiem, przyzwyczaił się do tego, ale premier stawia przed nim nowe wyzwania. Będzie teraz w rządzie i tam dostanie szansę żeby się realizować. Zna się z premierem bardzo długo, mają ze sobą dobry kontakt, więc ta propozycja premiera będzie przez Schetynę przyjęta.

bETDvDyC

Jesteśmy świadkami ostatniej rozgrywki Tusk-Schetyna?

Wcale nie jest to jakaś wielka rozgrywka. Premier ma tylko prawo pokazać nową wizję personalnego układu, który będzie rządził. Wydaje się, że pozycja Donalda Tuska w PO jest niepodważalna, więc zarząd tę jego wizję przyjmie jednogłośnie.

Po tych wyborach pozycja Tuska jest bardzo mocna, więc on nie musi z nikim walczyć. Prawdą jest, że do takiej walki wewnątrz PO pewnie dojdzie, ale to dopiero jak Tusk odejdzie z funkcji szefa partii i szefa rządu. To jednak dopiero kwestia przyszłości, może za cztery lata. Teraz nie ma więc o czym mówić.

bETDvDyD

Na drugiej stronie czytaj o tym, kto będzie nowym ministrem zdrowia

To wróćmy do teraźniejszości. Jak powiedział premier, Ewa Kopacz była dobrym ministrem zdrowia. Po co więc ją wymieniać?

Nowe wybory, nowe wyzwania więc i nowy rząd. Przecież nie może być tak, że przeszły wybory i nie ma żadnych zmian. Zaczyna się nowy etap, z innymi wyzwaniami, zatem i nowymi ludźmi.

Nie wszystkich ministrów jednak premier wymieni. Jak powiedział 5-6 zostaje na stanowiskach.

Premier ma prawo układać rząd jak chce. Jedne ministerstwa podzieli, inne połączy, a do tego musi dobrać ludzi. Jest też tak, że dobrzy ministrowie są czasami zmęczeni swoją pracą w ministerstwie. Część więc nie znajdzie się w rządzie, inni zostaną źle ocenieni i premier im podziękuje.

bETDvDyE

**Zobacz komentarz redaktora Money.pl

Bartosz Arłukowicz będzie nowym ministrem zdrowa?

Zobaczymy. Mamy jeszcze kilka tygodni na rozmowy. Trzeba to wszystko pouzgadniać, najpierw w zarządzie PO, potem z prezydentem i w końcu z koalicjantem. Wtedy państwo wszystkie nazwiska poznacie.

Nowy rząd będzie najpóźniej do 22 listopada, czyli szybciej niż zapowiadał to premier jeszcze w poniedziałek. Donald Tusk zmienił nieco swoje plany po rozmowie z prezydentem. Okazuje się, że prezydent nie jest tylko od żyrandoli.

Prezydent ma swoje prawa i nikt nie zamierzał nigdy tego podważać. Jest dobra współpraca między premierem a prezydentem, panowie znają się od wielu lat. To, że znajdują razem lepsze rozwiązania, to nic złego. Taka zmiana decyzji premiera po konsultacjach z prezydentem może być tylko dobrym prognostykiem na przyszłość.

Więcej o rządzie Platformy czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/mit;wojny;w;platformie;od;lat;nam;to;wmawiaja,78,0,934734.html) Mit wojny w Platformie. Od lat nam to wmawiają Maciej Czujko pisze o tym, dlaczego Schetyna nie chce do rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t153967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/doradca;prezydenta;ujawnia;kulisy;rozmowy;z;tuskiem,30,0,935198.html) Ujawnia co Tusk uzgodnił z Komorowskim Nałęcz: _ Terminy konstytucyjne umożliwiają powołanie nowego rządu dopiero w grudniu _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/tusk;jak;krol;julian;zobacz;dlaczego,254,0,933374.html) Tusk jak król Julian. Zobacz dlaczego Rząd nie chce się nikomu narażać i to się nie zmieni - pisze Łukasz Pałka.
bETDvDyW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)