Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
colloseum
18.04.2002 12:24

Sędzia z Katowic wyjaśnia opieszałość sądu w sprawie Colloseum

Sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach Andrzej Rembisz złożył wyjaśnienia w sprawie okoliczności wydania decyzji o aresztowaniu szefów konsorcjum finansowo-inwestycyjnego Colloseum. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi na wniosek minister sprawiedliwości Barbary Piwnik rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach.

Podziel się
Dodaj komentarz

13 marca Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował o aresztowaniu szefów Colloseum, podejrzanych o wyłudzenie prawie 350 mln zł na szkodę Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego. Jednak dopiero następnego dnia w południe sąd wydał nakaz ich zatrzymania i aresztowania.
Umożliwiło to ucieczkę właścicielowi spółki Józefowi Jędruchowi i jej wiceprezesowi Piotrowi Wolnickiemu. Sąd okręgowy, decydując o aresztowaniu szefów Colloseum, zmienił decyzję sądu rejonowego, który w lutym wypuścił ich na wolność. Szefowie Colloseum są obecnie ścigani międzynarodowymi listami gończymi.
Sędzia Zofia Kawińska Szwed podkreśłiła że na obecnym etapie postępowania wyjaśnienia sędziego Rembisza w tej sprawie nie mogą być ujawnione i nie można rozstrzygać, czy doszło do rażącego złamania prawa.
'Postępowanie to zmierza do stwierdzenia, czy i kto naruszył ewentualnie przepisy, czy uchybił godności sędziego' - zaznaczyła sędzia Kurzeja.

Tagi: colloseum, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz