Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sędziowie bez szkoleń? W 2013 r. nie będzie na to pieniędzy

0
Podziel się:

Środowisko sędziowskie jest zbulwersowane, bo w przyszłym roku zabraknie pieniędzy na szkolenia sędziów i prokuratorów.

Sędziowie bez szkoleń? W 2013 r. nie będzie na to pieniędzy
(Ene/Dreamstime)

W 2013 roku zabraknie pieniędzy na szkolenia sędziów i prokuratorów. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury obliczyła, że dostanie prawie 8 milionów złotych mniej, niż potrzebuje. Dokształcanie kadry wymiaru sprawiedliwości to jedyne, na czym będzie mogła zaoszczędzić w przyszłym roku.

Środowisko sędziowskie jest zbulwersowane. Niedawno politycy bili na alarm, że sędziowie i prokuratorzy są niedouczeni. A Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości, zapowiadał, ze zostanie dla nich zwiększona liczba szkoleń. Teraz okazuje się, że nie będzie na to pieniędzy - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

To, czy sędzia podnosi kwalifikacje zawodowe, brane jest pod uwagę między innymi wówczas, gdy stara się on o awans zawodowy. Poza tym od 2013 roku praca sędziów będzie poddawana ocenom okresowym. I tu również będą rozliczani ze szkoleń. Jeżeli okaże się, że wiedza sędziego w danej dziedzinie kuleje, zostanie on skierowany na odpowiednie szkolenie.

Sędziowie pytają, gdzie ich kolega miałby się szkolić, skoro już teraz wiadomo, że KSSiP takich zajęć nie będzie w stanie zorganizować.

Czytaj więcej w Money.pl
Chorują dwa razy częściej. Stracą przywilej? Ministerstwo Finansów chce odebrać prawo do pełnopłatnych zwolnień chorobowych dla prokuratorów, sędziów i celników.
Nie chcą niższego wieku emerytalnego. Gdzie? Autorzy pozwu podkreślają, że zasada przechodzenia sędziów na emeryturę w wieku 70 lat obowiązuje na Węgrzech od 1869 roku.
Sędzia i prokurator też popracują dłużej. O ile? Sędzia i prokurator przejdą w stan spoczynku z dniem ukończenia 67 lat, przy czym ich wiek emerytalny będzie podwyższany stopniowo, tak jak dla pozostałych kobiet i mężczyzn - zakładają propozycje zmian emerytalnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)