Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.04.2005 11:45

Sejm przesłał do komisji rządowy projekt ustawy regulującej kwestię roszczeń Zabużan

Sejm zdecydował o przesłaniu do komisji rządowego projektu ustawy regulującej kwestię roszczeń Zabużan. W głosowaniu posłowie nie przyjęli wniosku o odrzucenie go w pierwszym czytaniu. W projekcie rząd proponuje rekompensatę w wysokości 15 procent wartości mienia pozostawionego poza granicami Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sejm zdecydował o przesłaniu do komisji rządowego projektu ustawy regulującej kwestię roszczeń Zabużan. W głosowaniu posłowie nie przyjęli wniosku o odrzucenie go w pierwszym czytaniu.

W projekcie rząd proponuje rekompensatę w wysokości 15 procent wartości mienia pozostawionego poza granicami Polski.

Zdaniem wiceministra infrastruktury Andrzeja Bratkowskiego, ustawa ta reguluje wszystkie kwestie dotyczące rekompensat dla Zabużan. Według niego przedstawiony projekt uwzględnia też wyroki Europejskiego Trybunału Spraw Człowieka oraz polskiego Trybunału Konstytucyjnego dotyczące wypłaty rekompensat.

Zabużanie to osoby, które pozostawiły swoje mienie na terenach byłych Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej, należących obecnie do Litwy, Białorusi i Ukrainy. Ocenia się, że rekompensat za opuszczone majątki nie otrzymało do tej pory około 85 tysięcy osób.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz