Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senat udzielił wotum zaufania rządowi Mario Montiego

0
Podziel się:

Rząd 16 ministrów - naukowców, wykładowców uniwersyteckich i specjalistów, w którym nie ma żadnego polityka został uznany przez senat.

Senat udzielił wotum zaufania rządowi Mario Montiego
(PAP/EPA)

Senat Włoch udzielił dzisiaj wotum zaufania utworzonemu dzień wcześniej rządowi ekspertów, na którego czele stoi ekonomista Mario Monti. Gabinet został powołany w sytuacji poważnego kryzysu finansów publicznych, po dymisji premiera Silvio Berlusconiego.

Rząd 16 ministrów - naukowców, wykładowców uniwersyteckich i specjalistów, w którym nie ma żadnego polityka, otrzymał poparcie wszystkich największych ugrupowań w parlamencie. Za udzieleniem wotum zaufania było 281 senatorów, a przeciwko 25 z Ligi Pónocnej.

Przed głosowaniem premier Monti zapewnił o swym _ szacunku dla prymatu polityki _ oraz o tym, że będzie _ z pokorą _ pełnił _ służbę dla dobra kraju i jego instytucji _.

Zwracając się do senatorów, Monti powiedział: _ - W tych dniach utrzymuję intensywne kontakty z wieloma szefami europejskich rządów, by jak najszybciej zainicjować sugerowaną przez was politykę wyrazistej obecności Włoch w Europie, psychologicznego i politycznego powrotu naszego kraju na właściwe miejsce _.

W wygłoszonym wcześniej expose premier Monti oświadczył, że utworzył _ rząd narodowego zaangażowania _, którego zadaniem jest przezwyciężenie kryzysu. Przedstawiając założenia swej polityki, zapowiedział rygor finansowy i sprawiedliwość społeczną.

_ - Rząd uznaje, że narodził się, by zmierzyć się w duchu konstruktywnym i jedności z sytuacją poważnego kryzysu _ - podkreślił.

Włoski premier zaznaczył: _ Postrzegam moją służbę nie z wyniosłością kogoś, kto uważa się za eksperta, który chce udowodnić swą wyższość nad polityką. Mam nadzieję, że rząd będzie mógł przyczynić się, w duchu poszanowania, do większego pojednania obywateli i instytucji, obywateli i polityki _.

Wyraził przekonanie, że konieczne jest przezwyciężenie negatywnego wizerunku kraju jako _ słabego ogniwa _ w Unii Europejskiej. _ W przeciwnym razie grozi nam to, że staniemy się wzorem dla tych, którzy nie chcą silnych Włoch _ - ostrzegł.

W jego opinii wyrzeczenia, jakie są konieczne w obecnej sytuacji, powinny być sprawiedliwie rozłożone, a ponadto niezbędne są cięcia kosztów utrzymania klasy politycznej.

Czytaj więcej o nowym premierze Włoch w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t190484.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mario;monti;wyglosil;swoje;expose,204,0,968652.html) Expose Mario Montiego. Zobacz komu zabierze _ Rząd uznaje, że narodził się, by zmierzyć się, w duchu konstruktywnym i jedności, z sytuacją poważnego kryzysu _ - [powiedział Mario Monti.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t190318.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nowy;premier;wloch;nie;zgadza;sie;na;rzad;tymczasowy;chce;rzadzic;do;2013;roku,156,0,966556.html) Nowy premier nie chce rządu tymczasowego Desygnowany na premiera Mario Monti zaapelował, po pierwszym dniu konsultacji w sprawie powołania nowego rządu, o poparcie dla niego ze strony ugrupowań politycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t189353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/mario;monti;nowym;premierem;wloch;byc;moze;juz;w;poniedzialek,215,0,963287.html) To nowy premier Włoch? Chcą Super Mario Rychłe powołanie nowego rządu we Włoszech na czele z byłym unijnym komisarzem, ekonomistą Mario Monti jest coraz bardziej prawdopodobne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)