Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
john mccain
05.03.2012 22:13

Senator McCain za atakami powietrznymi na Syrię

Nadszedł czas na nową politykę. Asad musi wiedzieć, że nie wygra - powiedział amerykański senator.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Congress)

Wpływowy amerykański republikański senator John McCain wezwał do podjęcia ataków lotniczych na Syrię, by zapewnić ochronę większych skupisk ludności przed represyjnymi akcjami zbrojnymi reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

- _ Ostatecznym celem ataków powinno być ustanowienie i chronienie w Syrii stref bezpieczeństwa, szczególnie na północy, w których siły opozycyjne mogłyby organizować i planować swe polityczne i wojskowe działania przeciwko Asadowi _ - powiedział McCain w Senacie.

- _ Nadszedł czas na nową politykę. Asad musi wiedzieć, że nie wygra _ - zaznaczył republikański kontrkandydat Baracka Obamy w wyborach prezydenckich w 2008 roku.

Według McCaina, _ te strefy bezpieczeństwa mogłyby służyć jako platformy dostarczania pomocy humanitarnej i wojskowej - w tym broni i amunicji, kamizelek kuloodpornych i innego osobistego wyposażenia ochronnego, sprzętu rozpoznania taktycznego, urządzeń bezpiecznej łączności, żywności i wody oraz materiałów sanitarnych _. Strefy mogłyby także pomóc Wolnej Armii Syryjskiej i innym zbrojnym ugrupowaniom w Syrii w szkoleniu i przekształcaniu się w bardziej spójne i skuteczne formacje wojskowe, _ prawdopodobnie przy wsparciu zagranicznych partnerów _.

Jak zaznaczył McCain, ponieważ z powodu opozycji Rosji i Chin Rada Bezpieczeństwa ONZ nie uchwali ultymatywnej rezolucji w sprawie Syrii, Stany Zjednoczone powinny się postarać o aktywny współudział swych arabskich partnerów, takich jak Arabia Saudyjska, oraz sojuszników z NATO, jak Turcja.

O sytuacji w Syrii czytaj w Money.pl
Wycofują się z Syrii i wprowadzają sankcje Kanada wycofała swój personel dyplomatyczny z Damaszku i wprowadziła nowe sankcje m.in. wobec syryjskiego banku centralnego.
Stamtąd uciekają ludzie. Ofiary idą w tysiące Nawet dwa tysiące Syryjczyków mogą uciekać właśnie przed aktami przemocy. Kierują się w stronę Libanu.
Bombardują miasto. Zginęło już 7,5 tysiąca Od świtu posterunki powstańców na północy miasta są regularnie bombardowane.
Tagi: john mccain, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz